Meyve ve sebzenin raf ömrünü 9 güne çıkardı

Mert TEMİZKAN
19 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 18 Temmuz 2012 - 23:46

Beyaz eşya üreticisi Indesit, Manisa’daki fabrikasında, sebze ve meyvelerin raf ömrünü 9 güne kadar uzatan buzdolabı üretmeye başladı.

Hotpoint markasıyla piyasaya sürülen buzdolabı, yüzde 100 Türk mühendislerinin elinden çıkarken, 17 ay süren Ar-Ge sürecinde toplam 10 milyon Euro’luk yatırım yapıldı. Ürünün ilk yıl 20 bin adet üretileceğini söyleyen Indesit Company Satış Direktörü Turgay Dağ, “Üretimin yüzde 60’ını Avrupa, Ortadoğu ve Orta Asya ülkelerine ihraç edeceğiz. Yüksek rakamlarda siparişler gelmeye başladı. Ürün sayesinde hanelerdeki israf ciddi anlamda önlenmiş olacak” diye konuştu.

Enerji tasarrufu

Yeni buzdolabı hakkında bilgi veren Indesit Company Pazarlama Müdürü Marco Falaschetti, şöyle konuştu: “Bu ürün tam anlamıyla Türk tüketicisinin ihtiyaçları düşünülerek yapıldı. Türk tüketicisinin alışkanlığı gereği alışverişe çıkıldığında ‘çok almak’ diye bir gerçek var. Bu yüzden de dolapta israf olan meyve sebze miktarı çok yüksek oluyor. Yeni buzdolabı, bakteri oluşumunu yüzde 90, kötü koku oluşumunu yüzde 70 düşürüyor. Bu şekilde de bakteri oluşumu engelleniyor. Şu anda piyasada 9 gün raf ömrü uzattığını iddia eden başka bir buzdolabı yok.”

 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı