Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meyhaneden katliama

  Faruk BALIKÇI / GAZİANTEP
  06 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 06 Mayıs 2011 - 00:04

  Gaziantep’te iki arkadaş meyhanede tartıştı. İddiaya göre biri, diğerinin evine gidip karısını ve üç kızını öldürdü.

  Gelen polise de, “Havaya ateş ettim” deyince serbest bırakıldı. Korkunç katliam, meyhaneden dönen babanın evine gitmesiyle ortaya çıktı.

  GAZİANTEP’te daha önce sahte evrak suçundan sabıkası bulunan işsiz Adem Aksoy (43) ve Sanayi Sitesi’nde çalışan Cuma Ayhan (41) yanındaki arkadaşlarıyla içkili bir restoranda alkol alarak eğlendiler. İki arkadaş alkolün de etkisiyle tartışıp kavga ettiler. Meyhaneden çıkan Cuma Ayhan, 2 arkadaşı ile Adem Aksoy’un evine geldi. Ailece tanıştıkları için Gül Aksoy (34), Ayhan’a kapıyı açtı. Burada arkadaşının eşi ve kızlarıyla tartışan Ayhan, iddiaya göre tabancasını çıkarıp katliam yaptı. Silah sesleri üzerine komşuların çağırdığı polis geldiğinde, evin önünde havaya ateş açtığını söyleyen Cuma Ayhan’ı gözaltına aldı.

  ‘3 çocuğum kanlar içinde’

  Meyhaneden katliama Meyhaneden katliama Meyhaneden katliama

  Olayı bir arkadaş kavgası ve havaya ateş açma diye değerlendiren polis iki arkadaşın ifadesini alıp serbest bıraktı. Meyhaneye dönüp arkadaşıyla içki içmeye devam eden Adem Aksoy, sabaha karşı evine geldi. Bir odada eşi Gül Aksoy, çocukları 14 yaşındaki Melisa ve ikizleri 8 yaşındaki Kader ve Melike’yi başlarından vurulmuş halde gören baba Aksoy şok geçirdi. Firar eden katil zanlısı Cuma Ayhan’ın yakalanması için çalışmalar sürerken, evinin kapısı önünde gözyaşı döken baba Aksoy, “Can ciğerdik” dediği arkadaşı Ayhan için şunları söyledi: “Akşam Cuma ile alkol aldık. Eşim aradı ve ‘Evde para yok’ dedi. Ben de bir yerden alacağım olduğunu, onu alıp geleceğimi söyledim. Polis kavgamız nedeniyle gözaltına aldı. İfademizi alıp bıraktılar sabaha karşı eve geldim. Eşim yerde yatıyordu. Sonra yorganı kaldırdım 3 çocuğum kanlar içindeydi. Yirmi dakika onları sevdim. Cuma ile husumetimiz de yoktu. Cezaevinden çıktıktan sonra sürekli görüşürdük. Bana yardımı da olmuştur.”

  Cinayetlerle ilgili aranan 3 şüpheliden ikisi yakalandı. Sefer A. (20) ile Cesur B. (22) cinayeti Cuma Ayhan’ın işlediğini sorgularında itiraf ettikleri bildirildi. Cuma Ayhan’ın evinde yapılan aramada ise bir tabanca ve iki ruhsatsız pompalı av tüfeği ele geçirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı