Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meydanlar çok sıcak sözler çok sert

  Hürriyet Haber
  07.05.2011 - 15:27 | Son Güncelleme:

  Liderler bugün yine seçim turundaydı. Başbakan Erdoğan Düzce'de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul Bayrampaşa'da, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Fatih'te halka seslendi. Liderler birbirlerine yine sert eleştirilerde bulundu. İşte liderlerin konuşmaları.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN: BU ADAM

  "Kılıçdaroğlu kayınpederimin memleketi Siirt’e gitti. Siirt’te ki konuşmasında dengeyi kaybetmiş. Orada kullandığı ifade çok çok çirkin. Şahsımıza hakareti katlandık da bu saygısızlığı, bu hakareti, bu alçaklığı katlanmamız mümkün değil. Ne diyor? Statükonun Allah’ı Ankara. Şimdi manevra yapmaya başladı. Bir defa Allah mekandan münezzehtir. Allah’a mekan tayin edemezsin. Bu adamın bu tür bir anlayışı yok ki. Neyi nasıl niçin kullanacağını bilmiyor. Bakıyorsunuz bazen iyi hazırlanmış önüne koymuşlar kağıtları oradan okuyor"

  ERDOĞAN'IN KONUŞMASININ TAM METNİ

  DÜZCE'DE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI / FOTO GALERİ 

  KILIÇDAROĞLU: O PARTİYE SIRTINIZI DÖNÜN

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 milyon 715 bin çocuğun umutlarını söndüren, umutlarıyla oynayan, sınav yapma becerisini gösteremeyen iktidarın, ülkeyi sağlıklı yönetmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, “Türkiye'nin CHP iktidarına, iyi yönetilmeye, adalete, demokrasiye, özgürlüklere ihtiyacı var. Bunun da adresi belli; o partiye sırtınızı dönün ve karşınızda altı ok ve CHP var” dedi.

  MİTİNGDEN FOTOĞRAFLAR

  KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASININ TAM METNİ

  BAHÇELİ: AK PARTİ İKTİDARI BİTMİŞTİR

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, çıraklık ve kalfalığı hakkıyla yaşamayanın usta olma şansının olamayacağını ifade ederek, “O yüzden Sayın Başbakana üçüncü dönem vererek, onu usta yapmaya gerek de yoktur. Çünkü, AK Parti iktidarı bitmiştir, tükenmiştir, yıpranmıştır ve yıkılmıştır. Bu bitişin, yıpranmışlığın, yıkılışın günü ise millet iradesi ile tescil edilecek 12 Haziran'dır” dedi.

  BAHÇELİ'NİN KONUŞMASININ TAM METNİ

  KURTULMUŞ: BÖLÜNMEYİ ÖNLEMEK İÇİN SİYASİ ARENADAYIZ

  HALKIN Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin kimlik üzerinden bölünmeye çalışıldığını iddia ederek, "Biz ise bu ülkede kamplaşma, kutuplaşma, bölünmeyi önlemek için siyasi arenadayız" dedi. Türkiye’nin kamplaşmadan çok çektiğini, ülkenin halen kimlik üzerinden bölünmeye çalışıldığını da ileri süren Numan Kurtulmuş, konuşmasına şöyle devam etti: "Hala eski Türkiye’nin eski siyasetine devam ediyorlar. Bu soğuk savaşın siyasetidir. Artık kimlikler üzerinden siyaset yapma devri sona ermiştir. Yeni Türkiye’nin yeni bir siyaset sesine ihtiyaç vardır."

  KURTULMUŞ'UN KONUŞMASININ TAM METNİ

  MİTİNGDEN FOTOĞRAFLAR   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı