Ege Haberleri

  Meydan projesi tartışma yarattı

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ÇİĞLİ Belediyesi'nin olağanüstü meclis toplantısında, Cumhuriyet Meydanı ile ilgili proje tartışma yarattı. ANAP ve DSP'li üyeler projeye destek verirken, CHP'lilerin itiraz etmesi gerginliğe neden oldu.

  KASAPLARIN yoğun olduğu Cumhuriyet Meydanı'nın yeşil alana dönüşmesi projesine red oyu veren CHP Meclis Üyesi Ali Karabay, ‘‘Bir tarafı yaparken diğer tarafı da bozuyorsunuz’’ dedi. Haziran ayındaki meclis toplantısında bu projenin kabul edildiğini belirten DSP Meclis Üyesi Hikmet Aydoğdu ise, ‘‘CHP grubu olarak önceki mecliste kabul oyu kullanmıştınız. Parti içi hesaplaşmalarınızı meclise taşımayın. CHP'nin bu duruma düşmesine çok üzülüyorum’’ dedi.

  PROJENİN hiç kimseye ve hiçbir bölgeye zarar vermeyeceğine dikkat çeken Çiğli Belediye Başkanı Tevfik Alyanak, ‘‘Kasaplar bu proje ile zarar görmeyecek. Demokratik bir kararla bu projeyi hayata geçireceğiz. Kimsenin burnu kanamayacak’’ diye konuştu.

  Çiğli Cumhuriyet Meydanı Projesi'nin oylanması sırasında CHP'li meclis üyelerinin red oyu kullanması mecliste gerginliğe neden oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı