MANİSA HABERLERİ

Mevlütlü Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuyor

IHA
07.10.2015 - 12:56Son Güncelleme : 07.10.2015 - 12:57

MANİSA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, SALİHLİ’YE BAĞLI MEVLÜTLÜ MAHALLESİNİ SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞTURUYOR. MAHALLENİN İÇME SUYU KALİTESİNİN DÜŞÜK OLMASI NEDENİYLE MASKİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMAYLA YENİ İÇME SUYU SONDAJ KUYUSU AÇILDI. TAHLİL SONUÇLARINDA HERHANGİ BİR SORUNA RASTLANILMAYAN SONDAJ KUYUSUNDA ÇALIŞMALARIN TAMAMLANMASIYLA VATANDAŞLARIN İÇME SUYU SORUNU ORTADAN KALDIRILACAK.

IHA

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Salihli’ye bağlı Mevlütlü Mahallesini sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor. Mahallenin içme suyu kalitesinin düşük olması nedeniyle MASKİ tarafından yürütülen çalışmayla yeni içme suyu sondaj kuyusu açıldı. Tahlil sonuçlarında herhangi bir soruna rastlanılmayan sondaj kuyusunda çalışmaların tamamlanmasıyla vatandaşların içme suyu sorunu ortadan kaldırılacak.
İl genelinde içme suyu sorunu yaşayan mahallelerin sorunlarını çözmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli’ye bağlı Mevlütlü Mahallesinin de içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor. Mahallenin içme suyu kalitesinin düşük olması nedeniyle MASKİ Genel Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalarla mahalleye yeni bir içme suyu sondaj kuyusu açıldı. Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanı Nurettin Aytekin, “Mahallemizin içme suyunun kalitesi yeterli olmadığı için sorunun çözümü noktasında sağlıklı su araştırması yapılması için hemen harekete geçtik. Bu noktada yürütülen çalışmaların ardından 60 metre derinlikte saniyede 3 litre su alınabilen bir sondaj kuyusu açıldı” dedi.
MASKİ Genel Müdürlüğü’nce açılan yeni içme suyu sondaj kuyusundan elde edilen suyun tahlil sonuçlarında herhangi bir soruna rastlanılmadığını belirten Aytekin, “Sağlıklı su araştırmamız olumlu sonuç verdi. Yapılacak olan yaklaşık 2 kilometrelik terfi hattı bağlantısının tamamlanmasıyla birlikte suyu vatandaşlarımızın hizmetine sunarak Mevlütlü Mahallemizin içme suyu sorununu ortadan kaldıracağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Mevlütlü Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 12 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mevlütlü Sağlıklı İçme Suyuna Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı