Mevlüt'e onur madalyası

Fransa 1. Ligi takımlarından Paris Saint Germain'de forma giyen milli futbolcu Mevlüt Erdinç'e, doğduğu şehir Saint Claude'un onur madalyası verildi.

04 Ocak 2010 - 13:59:14

Saint Claude Belediye Başkanı Francis Lahaut, belediye olarak yaptırdıkları 6 futbol sahasından birine Mevlüt'ün adını vermeyi düşündüklerini söyledi.

Son seçimlerde Saint Claude'un belediye başkanlığını 5 oy farkla kazanan Francis Lahaut, şehrin onur madalyasını Mevlüt Erdinç'e verdi. Saint Claude Belediyesi'nin resepsiyon salonunda gerçekleştirilen törende Mevlüt de, imzaladığı 11 numaralı Paris Saint Germain formasını belediyeye hediye etti. Törende, minik futbolcular Mevlüt'ten imza alarak, fotoğraf çektirdi.

Saint Claude Belediye Başkanı Francis Lahaut, Mevlüt'ün Saint Claude için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Genç yaşında tüm Parislilerin sevgi odağı olan Mevlüt, geçmişini unutmayarak hala o eski utangaç Mevlüt olarak kaldı ve sık sık Saint Claude'a tatilini geçirmek için geldi. Beldiye olarak yaptırdığımız 6 futbol sahasından birine Mevlüt'ün adını vermeyi düşünüyoruz. Mevlüt'ün başarısını diğer tüm "küçük Mevlütler" için diliyorum" dedi.

Etiketler:
Son Güncelleme : 04 Ocak 2010 - 08:04:33
Okuyucu Yorumları { Toplam 2 Yorum }
  • Ferdi Eryilmaz 3.1.2010 18:57:44
    Fransadaki Türklerin gururu
  • Cevik Hikmet 3.1.2010 15:17:33
    Turkiye'de oturdugu yerden ahkam kesenler,gelsin de bu çocugun Fransa'da ki itibarini ve sogretini gozleri ile gorsunler.
 
HaberlerGalatasaraybinali yıldırımFenerbahçeburçniobeak partiAlmanya