Mevlüt'e onur madalyası

04 Ocak 2010 - 13:59Son Güncelleme : 04 Ocak 2010 - 08:04

Fransa 1. Ligi takımlarından Paris Saint Germain'de forma giyen milli futbolcu Mevlüt Erdinç'e, doğduğu şehir Saint Claude'un onur madalyası verildi.

Saint Claude Belediye Başkanı Francis Lahaut, belediye olarak yaptırdıkları 6 futbol sahasından birine Mevlüt'ün adını vermeyi düşündüklerini söyledi.

Son seçimlerde Saint Claude'un belediye başkanlığını 5 oy farkla kazanan Francis Lahaut, şehrin onur madalyasını Mevlüt Erdinç'e verdi. Saint Claude Belediyesi'nin resepsiyon salonunda gerçekleştirilen törende Mevlüt de, imzaladığı 11 numaralı Paris Saint Germain formasını belediyeye hediye etti. Törende, minik futbolcular Mevlüt'ten imza alarak, fotoğraf çektirdi.

Saint Claude Belediye Başkanı Francis Lahaut, Mevlüt'ün Saint Claude için bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, "Genç yaşında tüm Parislilerin sevgi odağı olan Mevlüt, geçmişini unutmayarak hala o eski utangaç Mevlüt olarak kaldı ve sık sık Saint Claude'a tatilini geçirmek için geldi. Beldiye olarak yaptırdığımız 6 futbol sahasından birine Mevlüt'ün adını vermeyi düşünüyoruz. Mevlüt'ün başarısını diğer tüm "küçük Mevlütler" için diliyorum" dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 2 Yorum }
  • Ferdi Eryilmaz 3.1.2010 18:57:44
    Fransadaki Türklerin gururu
  • Cevik Hikmet 3.1.2010 15:17:33
    Turkiye'de oturdugu yerden ahkam kesenler,gelsin de bu çocugun Fransa'da ki itibarini ve sogretini gozleri ile gorsunler.
Sayfa Başı
HaberlerBabam ve Ailesi son bölümiçerdeiçerde son bölümiçerde yeni bölüm fragmanıiçerde 12. bölüm fragmanıİçerde 13. bölüm fragmanıokullar ne zaman tatil olacak