AFYON HABERLERİ

Mevlid Kandili

AA / Canan Tükelay
01.01.2015 - 17:26Son Güncelleme :

- MHP Afyonkarahisar Milletvekili Yılmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Çoban ve AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven birer mesaj yayımladı

YEREL HABERLER AFYON

AA / Canan Tükelay

AFYONKARAHİSAR (AA) - MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Mevlid Kandili dolayısıyla birer mesaj yayımladı.

Hz Peygamberin dünyaya gönderilişinin tüm insanlık adına önemli bir hadise olduğunu belirten Yılmaz, mesajında şunları kaydetti:

"O'nu sevmek, en doğru bir biçimde anlamak ve bizlere bırakmış olduğu manevi mirasa sahip çıkmak aynı şekilde gelecek nesillere en doğru biçimde aktarmak gerekmektedir. Hz. Peygamber efendimiz kendisiyle birlikte barışı, huzuru, sevgiyi ve kardeşliği de beraberinde getirmiştir. İnsanlığın kurtuluşu için hayırlı ve mübarek bir başlangıca vesile olan Peygamber Efendimiz yeni bir gün ve aydınlık olmuştur. O’nun ahlak ve fazilet dolu hayatını örnek almak en önemli görevlerimizden bir tanesidir. Bu vesile ile Mevlid Kandili de O'nu anlamak ve yaşamak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk-İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, başta aziz vatanım olmak üzere milletimiz adına birlik, beraberlik, barış ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum."

- Belediye Başkanı Çoban

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise mesajında Mevlid Kandili'nin tüm İslam alemine, Afyonkarahisarlı hemşehrilerine sağlık, mutluluk ve refah getirmesini diledi.

"Bugün, Peygamberimizin güzel ahlakını, davranış ve uygulamalarını, gelişen dünya şartlarına yön verecek, insanlığın problemlerine çözüm getirecek şekilde yeniden tanımalı ve tanıtmalıyız" ifadelerine yer veren Çoban, şöyle devam etti:

"Bugün, Peygamberimizin güzel ahlakını, davranış ve uygulamalarını, gelişen dünya şartlarına yön verecek, insanlığın problemlerine çözüm getirecek şekilde yeniden tanımalı ve tanıtmalıyız. Böylesine müstesna anlamlı ve mana dolu gün ve geceler aramızdaki dostluk kardeşlik ve yardımlaşma gibi asil duyguları güçlendiriyor. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) tüm insanlığa fazilet güneşi ve hidayet meşalesi olarak gönderilmiştir. Sevgili Peygamberimizin gönderilişi, yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. İnsanlık için yepyeni bir gün doğmuş, aydınlık bir devir açılmıştı. Bu gecenin sabahı gerçekten de nurlu bir sabahtır. Peygamberimizin hayatını okumaya ve anlamaya, O'nun engin sevgi ve hoşgörüsüne, zarafetine, izzet ve keremine, her biri ayrı bir hakikat taşıyan sözlerine kısacası onun rehberliğine olan ihtiyacımız her zamankinden fazladır. Peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek gecede, Mevla'nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce rahmetinden hepimizin faydalanmasını dilerim. Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini, yüce Allah'tan niyaz eder, bütün vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Mevlid Kandilini tebrik ederim."

- AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven

AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven de mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Mutlu aile reisi olmak isteyen peygamberimize baksın. Bugün Peygamber Efendimizin dünyamıza teşrif edişinin ay yılı itibariyle 1442. yıl dönümüdür. Peygamberimiz bize ne yaptı? Allah'ı öğretti ve gönün huzurunun, aile mutluluğunun, toplumsal uzlaşmanın, barışın yollarını gösterdi. Dünyamızı bir cennet ahiretimizi de ayrı bir cennet haline getirdi. Ona karşı görevimiz ne? Onu tanımak, onu sevmek onun ahlakıyla ahlaklanmak. Ona bağlılık mektubu niteliğinde salat-u selamlar göndermek. Bu gece Allah'a karşı bir nefis muhasebesi yapabiliriz. Günahlarımızdan, kusurlarımızdan istiğfar edebiliriz, sadakalar verebiliriz. Peygamber Efendimizin hayatıyla ilgili eserler okuyup ona salat-u selamlar gönderebiliriz. Mümkünse camilere gidip yapılacak dualara iştirak edebiliriz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Afyon haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Afyon haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mevlid Kandili haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  AFYONKARAHİSAR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:02
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   16:00
  • Akşam
   18:26
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı