« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mevlana turnuvası fiyasko ile sonuçlandı

MEVLANA'nın 800'üncü doğum yıldönümü etkinlikleri kapsamında uluslararası turnuva düzenlenmesi planlanan ve Barcelona, Milan gibi Avrupa'nın önde gelen kulüplerini davet etmeyi düşünen Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan, bütçe yetersizliğinden dolayı turnuvanın iptal edildiğini açıkladı.

Yusuf KÖRÜKMEZ/ KONYA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Birçok kamu kurum ve kuruluşu ile özel sektörün Mevlana Yılı etkinliklerine sporla destek vermek için planladıkları turnuvaya, Avrupa'nın dev takımlarını getirmeyi istediklerini vurgulayan Ahmet Şan, bu konuda birçok kulüple görüştüklerini bildirdi.

Barcelona, Werder Bremen, Porto, Olimpiyakos, Cenova, Osasuna gibi Avrupa'nın adı duyulmuş dev takımlarının Mevlana Turnuvası'na sıcak baktığını anlatan Şan, bütçe ile ilgili şunları söyledi:“Bu turnuvada Konyaspor'un yapacağı harcamaları bütçeye dahil etmedik. Gelecek misafir takımların ağırlanması ve turnuvada galip gelecek takıma verilecek kupa için 1 milyon YTL‘den fazla bütçeye ihtiyaç duyuldu. Bunun için Konya’da bazı girişimlerde bulunduk. Odaları gezdik, resmi yazılar yazdık ancak, bize odalardan en küçük destek gelmedi. Sadece İl Özel İdaresi turnuva için 500 bin YTL bütçe ayırdı. İl Özel İdaresi ile bizi ligde ve bu tür çalışmalarda yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum.”

Ahmet Şan ayrıca, 500 bin YTL'lik bütçenin yetmeyeceğini, sadece Barcelona’nın turnuvaya katılması durumunda 1,5 milyon YTL’ ye ihtiyaç duyacaklarını kaydetti.

Turnuvaya, Konyaspor dışında Türk takımı olarak Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinden birini davet edeceklerini belirten Şan, “Konya ve Türkiye'nin tanıtımda önemli rol oynayacak turnuvanın desteksiz kalması çok üzücü. Biz, Temmuz’da yapmayı düşünüyorduk ama olmadı” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler