KONYA HABERLERİ

Mevlana Müzesi’nin bin yıllık gül bahçesinde, ek bina inşaatı durduruldu(2)

DHA
28.04.2017 - 16:51Son Güncelleme :
Mevlana Müzesi’nin bin yıllık gül bahçesinde, ek bina inşaatı durduruldu(2)
DHA

MEZARLIKLAR KORUNACAK, PROJE REVİZE EDİLECEK
Konya'da  Mevlana Müzesi’nin yaklaşık bin yıllık gül bahçesinde gerçekleştirilen ek bina inşaatı, hafriyat çalışmaları sırasında kemik ve mezar kapak taşları bulunması nedeniyle durduruldu. Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu üyeleri bugün inşaat alanında inceleme yaptı.
İncelemenin ardından inşaat çalışmalarını sürdüren Konya Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkların korunacağı ve projenin de revize edileceğini açıkladı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, ''Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol kapsamında Mevlana Müzesi’ne ek müze binası yapım çalışmaları esnasında bir bölümde mezar çıkmıştır. Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu onayı ile mezar çıkan bölümün korunması, bakanlık onayı da alınarak projenin revize edilip kalan kısımda çalışmalara devam edilmesi kararlaştırılmıştır'' denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Mevlana Müzesi’nin bin yıllık gül bahçesinde, ek bina inşaatı durduruldu(2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mevlana Müzesi’nin bin yıllık gül bahçesinde, ek bina inşaatı durduruldu(2) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı