KIRŞEHİR HABERLERİ

Mevlana Haftası

AA / Tuğba Yardımcı Mısır
04.12.2014 - 10:01Son Güncelleme :

- AEÜ Rektörü Prof. Dr. Saylam: "Hoşgörüye, barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu dünyamızda, Hazreti Mevlana'nın felsefesini yaymak barış ve kardeşliğe bir katkı olacaktır"

YEREL HABERLER KIRŞEHİR

AA / Tuğba Yardımcı Mısır

KIRŞEHİR (AA) - Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, hoşgörüye, barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan dünyada, Mevlana'nın felsefesini yaymanın barış ve kardeşliğe katkısı olacağını bildirdi.

Saylam, Mevlana Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, hiç eskimeyen hayat felsefesi ile 13. yüzyıldan bugüne gönülleri fethetmeye ve dünyayı aydınlatmaya devam eden Mevlana'nın, sevgi ve kardeşlik tohumlarını yüreklere ekmeyi sürdürdüğünü belirtti.

En büyük mesajlarını birlik, beraberlik ve dostluk vurgusuyla veren Mevlana'nın, 'Ne olursan ol yine gel' diyerek insanlığa seslendiğini vurgulayan Saylam, şunları kaydetti:

"Hoşgörüye, barış ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu dünyamızda Hazreti Mevlana'nın felsefesini yaymak, barış ve kardeşliğe bir katkı olacaktır. Mevlana Haftası vesilesiyle Hazreti Mevlana'nın öğretisinin dünyaya örnek olmasını ve dünya barışının tesisine katkı sağlamasını temenni ediyor, tüm milletimize birlik ve beraberlik içinde esenlikler diliyorum."

Etiketler:
KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı