KONYA HABERLERİ

MEVKA Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantıları tamamlandı

AA / AYŞE ŞENSOY
28.01.2015 - 13:13Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KONYA

AA / AYŞE ŞENSOY

KONYA (AA) - Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) tarafından, 2015 yılı mali destek programları kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantılarının tamamlandığı bildirildi.

MEVKA'dan yapılan açıklamada, 24 Aralık 2014 tarihi itibarıyla 23 milyon lira kaynaklı 3 mali destek programı için teklif çağrısı ilanının yayınlandığı, proje başvurularının 24 Mart'a kadar Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi'ne (KAYS) girilmesi, 31 Mart'a kadar da ajansa matbu olarak sunulması gerektiği belirtildi.

Açıklamada, Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı (Kar Amacı Gütmeyen), Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı (Kar Amacı Güden) ve Bölge İçi Gelişmişlik Farklarının Azaltılması Mali Destek Programlarına başvuracak potansiyel başvuru sahiplerinin, program öncelikleri ve başvuru süreci ile ilgili bilgilendirilmeleri ve istenilen format ve kalitede proje hazırlamalarının sağlanması amacıyla bilgilendirme toplantılarının gerçekleştirildiği ifade edildi.

Konya ve Karaman merkez başta olmak üzere tüm ilçelerde MEVKA uzmanları tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantılarına yaklaşık 800 kişinin katıldığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yerel yönetimler, üniversiteler, odalar, borsalar, organize sanayi müdürlükleri, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve KOBİ işletmelerin faydalanabileceği söz konusu programlar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılarak potansiyel başvuru sahiplerinin soruları cevaplandırıldı. Şubat ayı içerisinde Proje döngüsü yönetimi (PCM) ve KAYS eğitimleri başlayacak. Proje teklif çağrıları kapsamında, projelerin KAYS sisteminden başvurularının nasıl yapılacağı, projelerin nasıl hazırlanması gerektiği, proje döngüsü yönetimi ve mantıksal çerçeve yaklaşımı gibi konuların ele alındığı ücretsiz proje yazma eğitimleri, Konya ve Karaman merkez ve bazı ilçelerde verilecektir. Sitemizde eğitim tarihleri ayrıntılı olarak verilmiştir."

- Teknik Yardım Masaları kurulacak

PCM ve KAYS eğitimlerinden sonra başvuruda bulunmak isteyen proje sahiplerinin, ajansta görevli uzmanlarla projeleri ile ilgili görüşmeler yapabilmeleri amacıyla mart ayı içerisinde Teknik Yardım Masaları'nın kurulacağı bildirildi.

Açıklamada, bu hizmetin özellikle mali destek programlarına başvuru yapılabilecek somut projesi olan ve projesi hakkında fikir alışverişinde bulunmak isteyen başvuru sahiplerine yönelik olduğu kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden MEVKA Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantıları tamamlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ocak 2015 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MEVKA Mali Destek Programları Bilgilendirme Toplantıları tamamlandı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı