KONYA HABERLERİ

Mevka 14. Kalkınma Kurulu Toplantısı Akşehir’de Yapıldı

IHA
30.07.2015 - 10:32Son Güncelleme :

MEVKA 14. KALKINMA KURULU TOPLANTISI AKŞEHİR İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) 14. Kalkınma Kurulu Toplantısı Konya’nın Akşehir ilçesinde gerçekleştirildi.
Akşehir’de yapılan MEVKA Kalkınma Kurulu Toplantısı öncesi toplantıya katılacak heyet, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, Akşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları tarafından Nasreddin Hoca Türbesi önünde karşılandı. Türbe girişinde Temsili Nasreddin Hoca tarafından heyete sürpriz bir karşılama töreni yapıldı. Türbe ziyaretinde Akşehir Müze Müdürü Ömer Faruk Türkan tarafından katılımcılara, Akşehir ve Nasreddin Hoca hakkında önemli bilgiler verildi. Toplantıya katılacak heyete Akşehir Batı Cephesi Karargahı Müzesi, Tarihi Arasta Çarşısı, Ulu Cami Caddesi Sokak Sağlıklaştırma evleri, Ulu Cami, Nasreddin Hoca Etnografya ve Arkeoloji Müzesi ile Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi’nden oluşan bir Akşehir gezisi yaptırıldı.
Akşehir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Mevlana Kalkınma Ajansı 14. Kalkınma Kurulu Toplantısı’na; Konya Valisi Muammer Erol, Karaman Valisi Murat Koca, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, MEVKA Genel Sekreteri Ahmet Akman, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdal Çiftci, Karayolları 3. Bölge Müdürü Ömer Baylar, bazı kurum ve daire il müdürleri katıldı.
MEVKA 14. Kalkınma Kurulu Toplantısı Mevlana Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Akman’ın ve Konya Valisi Muammer Erol’un yaptıkları açılış konuşmaları ile başladı. Toplantıda daha sonra Kalkınma Bakanlığı Uzman Yardımcısı Tuğba Deniz tarafından Bakanlığın yeni nesil bölgesel gelişme politikaları hakkında yürüttüğü çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirildi. MEVKA 2014 Yılı Faaliyet Raporu ve İç Denetim Raporu; Araştırma Etüt ve Planlama Birim Başkanı Nurten Elvan Köksoy tarafından sunularak kurulca görüşüldü. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya tarafından Akşehir’i tanıtan bir sunum yapıldı. Toplantıda daha sonra Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik tarafından ‘Akşehir Turizmi’ konulu bir sunum yapıldı.
Toplantı, Araştırma Etüt ve Planlama Birimi uzmanlarından Fuat Karagüney tarafından “Akşehir alt bölgesinde sanayi”, İsmail Aras’ tarafından “Akşehir alt bölgesinde tarım” ve Buğra Ahlatcı tarafından “Akşehir alt bölgesinde sosyal yapı” konulu sunumlarla devam etti. Toplantı sonunda Kalkınma Kurulu Başkanı, Başkanvekili ve Katip Üyelerin seçimine geçildi. Yapılan açık oylama sonucunda Asil Kâtip üyeliğe Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Uysal ve Konya Ticaret Odası Meclis Üyesi Mehmet Ali Çelik; yedek katip üyeliğe ise Konya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı İsmail Turan ve Karaman İli Merkez İlçe Elma Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Yıldız seçildi.
Yapılan açık oylama sonucunda Kalkınma Kurulu Başkanlığına Konya Sanayi Odası Meclis Üyesi Tahir Şahin, Kalkınma Kurulu Başkan Vekilliği’ne ise Karaman Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Rıfat Karaulu seçildi. Toplantının sona ermesinin ardından katılımcılara Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri tarafından bir gösteri sunuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Mevka 14. Kalkınma Kurulu Toplantısı Akşehir’de Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mevka 14. Kalkınma Kurulu Toplantısı Akşehir’de Yapıldı haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:12
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı