Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mevcut sistem iflas etmiştir

Azerbaycan'da gerçekleştirilen Büyük Erkekler Dünya Boks Şampiyonası'nda Milli Takımımızın olimpiyat vizesi alamamasının ardından Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç sistemi baştan aşağı değiştireceklerini söyledi.

Ankara-DHA
SON GÜNCELLEME

Yaklaşık 1 yıldır başkanlık koltuğunda oturduğunu dile getiren başkan Gözgeç, ''Gelinen bu nokta, mevcut düzenin iflas etmiş olduğunu gösteriyor. Bunu düzeltmek zorundayız. Sistemi baştan aşağı değiştireceğiz'' diye konuştu.

''BOKS OKULU AÇARAK ALTYAPIYI GÜÇLENDİRİP BİR EKOL OLUŞTURACAĞIZ''

Bakü'de alınan bu sonucun sistem hatası olduğunu vurgulayan Eyüp Gözgeç, ''Büyük bir reform yaparak yeniden yapılanmaya gideceğiz. Başarı bir günde yakalanmıyor. 5-6 yıllık bir projeye başlamak istiyoruz. Açacağımız boks okulu ile burada okuyacak çocuklarımızdan şampiyonlar çıkarmayı hedefliyoruz'' açıklamalarında bulundu.

Boks Okulu açmayı planladıklarını ve bu yönde daha öncesinde de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile bir görüşme yaptığını hatırlatan Gözgeç, ''Bakan Şahin konuya çok sıcak bakıyor. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki çocuklardan, boksa yetenekli olanları, kuracağımız okula alacağız. Sayın Bakanımız ile yapacağımız görüşmeler sonrasında, biran önce projenin altını doldurmak ve hayata geçirmek istiyoruz. İlkokulu bitirmiş çocuklarımız arasından boksa yetenekli olanları, yapacağımız seçmelerle belirleyerek okulumuzda okutmak hedefimiz. Çocuklarımız hem dersini hem de sporunu yapacak. Başarıya giden yol, altyapıdan geçiyor. Bu bir başlangıç olacak. Sistem tamamen oturduktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte projeler yapmayı da istiyoruz. Boks okulunda bir ekol oluşturmak ve burada okuyacak çocuklarımızdan şampiyonlar çıkarmayı planlıyoruz. Yeni bir macera aramaya gerek yok. İşe altyapıdan başlamamız lazım.''

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler