Metrocity geliyor

Hürriyet Haber
14.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

İstanbul'un en yeni alışveriş merkezi Metrocity yaklaşık 10 ay sonra kapılarını müşterilerine açacak. Levent'te oluşturulan Metrocity Residence projesi kapsamında yer alan alışveriş merkezi Akmerkez'den sonra İstanbul ikinci büyük merkezi olacak.

Alışveriş merkezlerinin gözde kenti İstanbul yeni alışveriş merkezi Metrocity'yi karşılamaya hazırlanıyor. Metrocity Alışveriş Merkezi, Metrocity Millenium Residence projesinin alışveriş merkezi ayağını oluşturuyor.

Gümüşsuyu-Bisaş ortaklığı ile kurulmuş olan Metrosite İnşaat Müşavirlik Hizmet ve Tic. A.Ş. tarafından gerçekleştirilen Metrocity projesi 2001 yılının eylül ayında kapıların ziyaretçilere açmayı hedefliyor. Levent Büyükdere Caddesi üzerinde yer alan Metrocity, toplam 24 bin 277 metrekare arsa üzerine inşa ediliyor. 124 bin 875 metrekare kapalı alanı olan alışveriş merkezinin 31 bin 245 metrekare kiralanabilir alanı bulunuyor. Bölgesel bir aalışveriş merkezi olarak tasarlanan Metrocity, Akmerkez'den sonra İstanbul'un ikinci büyük alışveriş merkez olacak.

Ulaşımı kolay

Alışveriş merkezinin yanı sıra 18 bin metrekare ofis ve 45 bin metrekare konut alanı bulunuyor. Metrocity'nin en büyük avantajlarında biri de yeni hizmete giren Taksim-Levent metro hattına merkez içinden iki bağlantısının olması. Bu sayede sadece Levent'ten değil çevre semtlerden de alışveriş merkezine ulaşım çok kolay sağlanacak.

Yeni alışveriş merkezi Metrocity dört katta toplam 156 mağaza ve 15 sinema salonundan oluşacak. Merkezin iki bin araç kapasiteli bir de otoparkı bulunuyor.

Doluluk yüzde 70

Metrocity'de ulusal ve uluslararası markaların mağazaları yer alacak. Alışveriş merkezinin anchorları, yani ana kiracıları 6 bin 538 metrekarelik mağazası ile Çarşı, 4 bin 350 metrekare ile Gima, 2 bin 178 metrekare ile Marks & Sepencer, 342 metrekare ile Benetton ve 363 metrekarelik mağazası ile Altınyıldız.

Metrocity Alışveriş Merkezi'nin hizmete girmesine yaklaşık 10 ay var. Metrocity'nin pazarlaması Alkaş Alışveriş Merkezleri Danışmanlık tarafından yapılıyor. Şu anda doluluk oranı yüzde 70'lere ulaşan merkezde kiralar dolar üzerinden.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı