GeriFutbol Metrobüsten Drogba'nın karşısına
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Metrobüsten Drogba'nın karşısına

Metrobüsten Drogba'nın karşısına
refid:22712001 ilişkili resim dosyası

Florya’da, Galatasaray’ın iki genç kalecisinden mutlusu yok. Aykut ve Ufuk’un sakatlıklarının ardından A takımla idmanlara çıkan tecrübesiz eldivenler, Metin Oktay Tesisleri’ne metrobüs, tren ve minibüs yolculuğu sonrası ulaşıyor. Yıldızlarla birlikte ter döküyor.

GALATASARAY’ın flaş transferleri sadece taraftarları değil, alt yapı oyuncularını da büyük heyecana boğdu. Didier Drogba ve Wesley Sneijder’in gelişinin ardından Florya’da iki isim var ki mutluluktan havalara uçtu.

Kaleci Aykut ve Ufuk’un sakatlıkları sonrası A takım ile idmanlara çıkan genç kaleciler Muhammed Alperen Uysal ve İsmail Çipe, süper ikiliyle yan yana koşup, ter döktükleri için bugünlerda ağızları kulaklarında dolaşıyor.

/images/100/0x0/55eb64ccf018fbb8f8be4600

‘ÜÇÜNCÜ KALECİ KONUMUNDA’

İKİ file bekçisinin ise ilginç bir hikayeleri var. Ufuk ve Aykut’un sakatlanmasının ardından ilk talihli Muhammed oldu. 19 yaşındaki genç eldiven ile aylık 2 bin 500 lira karşılığı profesyonel sözleşme yapıldı.

Muslera ve Eray’ın arkasında şu an 3. kaleci konumunda bulunan Muhammed’in yedeği ise İsmail. 18 yaşındaki file bekçisi de 500 lira aylık ile ter döküyor.

Genç eldivenler ya trenle ya metrobüsle ya da minibüse binerek tesislere ulaşmaya çalışıyorlar. Bugünlerde ehliyet almak için sürücü kursuna giden kaleciler, zor şartlarda Florya’ya gelip, Drogba’nın karşısına çıkıyorlar. Sporculuk hayatlarının baharındayken, yıldızlara karşı mücadele ediyorlar.

İŞTE İSMAİL’İN FLORYA MACERASIYLA İLGİLİ TWEETLERİ

- Onun dünyanın en iyi golcüsü olduğunu biliyorum ve onunla idmana çıkmak beni onurlandırıyor :)

- Tek kelime ile hayatımda gördüğüm en iyi topçu Wesley Sneijder… Onu izleyin yeter.

- Trenin tavandan su geçirmesi nasıl Allah’a emanet gittiğimizin açıkça bir göstergesi.

- Metrobüse binerken kazak giymemek gerekiyor dışarısı buz ben bunaldım burda birde ağzina kadar dolu olunca çok daha kötü :(

Amatör sözleşmesi var

HATAYSPOR’da yetişen İsmail amatör sözleşmeye sahip, Drogba ve Sneijder ile aynı idmana çıkıp çift kalelerde yer aldığı için kendini çok şanslı görüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle