Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Metrobüs yoldan çıktı

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  20 Temmuz 2012 - 09:56Son Güncelleme : 20 Temmuz 2012 - 11:35

  Zincirlikuyu-Avcılar seferini yapan metrobüs Avcılar Şükrübey durağında henüz bilinmeyen nedenle kontrolden çıktı. Metrobüs yolunu sınırlayan bariyerler ile aydınlatma direğine çarpan metrobüs, E-5'in bir şeridine girerek bir otomobile de çarptı. Metrobüsün çarptığı aracın sürücüsü yaralandı.

  KAZA YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  Avcılar’da kontrolden çıkan yolcu dolu metrobüs, bariyerleri parçalayarak, D-100 Karayoluna geçti. Metrobüsün çarptığı otomobilin sürücüsü yaralandı. Kaza sırasında metrobüste bulunan yolcular, yara almadan kurtuldu.

  Zincirlikuyu-Avcılar seferini yapan Cafer Kıdıl’ın kullandığı metrobüs, saat 09.00’da Avcılar Şükrübey durağı mevkiinde henüz belirlenemeyen bir nedenle kontrolden çıktı. Savrulan metrobüs önce aydınlatma direğine, ardından bariyerlere çarptı. Ön bölümü bariyerleri aşarak D-100 Karayolu’na çıkan 34 TN 2873 plakalı metrobüs, Avcılar’dan Bakırköy istikametine giden 34 TN 4668 plakalı otomobile çarptı. Bariyerlerin üzerinde kalan metrobüsün sürücüsü Cafer Kıdıl ve içerisinde bulunan yolcular kazayı yara almadan atlatırken, yaralanan otomobil sürücüsü hastanede tedavi altına alındı.

  Kaza nedeniyle metrobüs seferleri tek yönlü çalışmaya başladı. D-100 Karayolu’nun bir şeridi de polis ekipleri tarafından trafiğe kapatıldı. D-100 Karayolu Avcılar-Bakırköy istikametinde kısa süreli trafik yoğunluğu yaşandı. Demir blokların üzerine oturan metrobüsü bulunduğu yerden kurtarmak için belediye ekipleri çalışma başlattı.

  Bariyerleri kesen ekiplerin metrobüsü bulunduğu yerden kaldırma çalışmaları devam ediyor.

  METROBÜS KALDIRILDI TRAFİK NORMALE DÖNDÜ

  Avcılar’da bariyerleri parçalayarak, D-100 Karayoluna geçen metrobüs, acil müdahale ekiplerinin 2 saat süren çalışması sonucunda, bariyerlerin kesilmesi sonucu bulunduğu yerden kaldırıldı. Metrobüsün götürülmesinin ardından yoldaki demir parçaları temizlendi. Böylece ağır bir şekilde akan D-100 Karayolu Avcılar-Bakırköy istikameti trafiği de normale döndü.


   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı