Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Metrobüs 5 metre daha ilerleseydi...

  hurriyet.com.tr
  03 Eylül 2014 - 10:39Son Güncelleme : 03 Eylül 2014 - 11:11

  Avcılar E-5'te bir kamyonun çarptığı üst geçit çöktü. Çöken üst geçidin altında kalan 2 kişi hayatını kaybetti. Eğer metrobüs 5 metre daha ileride olsaydı, üst geçit metrobüsün üzerine çökecekti. Metrobüsteki yüzlerce kişi ölümden dönmüş oldu. Metrobüs seferleri iptal oldu.

  "METROBÜSÜN 5 METRE İLERİSİNDE OLDU"

  "Olayı önce büyük bir gürültüyle duyduk. Metrobüsün 5 metre ilerisinde oldu. Elimiz ayağımız titriyor. Metrobüsün üzerine düşseydi çok daha büyük felaket olacaktı. Köprü resmen yok oldu.
  1,5 sene önce bu köprüde yine böyle bir kaza olmuştu ama yıkılmamıştı.Yangın çıkacak bir durum olmadı. Sıkışık bir trafikte olsa felaket olurdu. "

  HERKES 112'Yİ ARAMAYA BAŞLADI

  Avcılar E-5’te bir yakıt tankerinin çarptığı üst geçit çöktü. Çöken üst geçidin altında 3 kişinin kaldığı belirtildi. Yol kapanırken olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. O sırada metrobüse binmek için durağa giden üniversite öğrencisi Tolga İlhan olay yerini görüntüledi. Tolga İlhan yaşadıklarını şöyle anlattı:

  Metrobüs 5 metre daha ilerleseydi... AVCILAR’DA METROBÜS ÇÖKTÜ

  "Metrobüs durdu. Herkes indi. Bir kaza olduğunu tahmin ettim. Hemen yakındaki kalabalığa koştum.E-5 üzerindeki yaya köprüsü olduğu gibi yolun üzerine çökmüştü. Yakıt tankerinin hemen arkasında kanlar içinde biri vardı. Hemen fotoğraf çekmeye başladım. Bu arada metrobüsten inenler ve çevreden geçenler yardıma koştu.Herkes telefonlarla 112 ’yi aramaya başladı. ortalık adeta savaş yerine dönmüştü."

  AVCILAR’DA ÜST GEÇİT ÇÖKTÜ / FOTO GALERİ


  Dört yıl kadar önce İstanbul Beylikdüzü'nde de benzer bir kaza yaşanmıştı. Tamberi açık giden araç, insanların kullandığı üst geçide çarpmış ve çok sayıda kişinin yaralanmasına yol açmıştı.

  BEYLİKDÜZÜ'NDE KAMYON ÜST GEÇİT YIKTI

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı