« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Sertoğlu: Öldür, hakkını yeme!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin SERTOĞLU

Avrupa Yüzme Şampiyonası, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sn.Fikret Ünlü göreve geldiği vakit dört büyük sorunla karşı karşıya geldi! Henüz hazırlıkları tamamlanmamış, ülkemizde organize edilecek uluslararası yarışmalar ve bunlar için gerekli olan tesisler! Takvim hesabına göre başı yüzme çekti. Organizasyon İstanbul'a alınmış ama sadece yüzme havuzu var, tribünleri ve ışıklandırması yoktu. Bir de bunlara üstlük terör bahanesiyle gelmemek için mızıkçılık yapan Avrupalılar vardı. Sonuçta üç ay gibi kısa bir dönemde bütün bu açmazlar halledilmiş, ayrılmış olan Federasyon Başkanı görevine döndürülmüş, bugün gururla izlediğimiz yarışmalar eksiksiz devam etmektedir.

KARADENİZ OYUNLARI

Oyunlar ülkemize alınmış, ne var ki, Trabzon Avni Aker Stadyumu içinde olması gereken tartan pist yoktu! Atış yarışmalarının yapılacağı poligon tadilat istiyordu, gerekli olan maddi destek verildi. Tasarımlar hızlı bir şekilde istenilen duruma geliyor. Eylül ayının ilk haftasından itibaren 2000 sporcuyla birlikte kalbimiz Karadeniz'de atacak.

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI

Ekim ayında Ankara'da yapılacak olan şampiyona için Atatürk Spor Salonu, Türk milletine yakışır bir hale getiriliyor. 2000 Yılı Satranç Olimpiyatları, 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası da sıralarını bekliyor. İlki Mayıs ayında İzmir'de yapılan, 3600 sporcu öğrencinin katıldığı Üniversite Oyunlarının tüm dünya ülkelerini kapsayacak şekilde 2003 yılında ülkemize getirme çalışmaları da olumlu bir sonuca ulaşmak üzeredir. Türk sporunu çağdaş ülkeler platformuna taşıyan, her gün hızını daha da artıran bu lokomotifin usta kaptanı da gözünü budaktan, sözünü doğruluktan esirgemeyen Devlet Bakanı Sn.Fikret Ünlü'dür. Ne demişler; ‘‘Yiğidi öldür ama hakkını yeme.’’CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz