« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Sertoğlu: Mazbata töreni

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin SERTOĞLU

SALI günü, Federasyon Başkanlığı seçimlerini kazanan başkanlar ve görevi devreden arkadaşlarla biraraya geldim. Türk sporu için yapılan bu çağdaş hizmet yarışının görünürde, ne galibi ne de mağlubu vardı. Gururla heyecanın harman olduğu bir ortamda, seçilenlere mazbataları, ayrılanlara da teşekkür belgeleri Bakan Sn.Fikret Ünlü tarafından verildi. Genel Müdür Sn.Kemal Mutlu'nun açılış konuşmasının ardından, Sn.Bakan Fikret Ünlü güzel bir konuşmayla bizleri hem uyardı, hem de kutladı. Sağ olsunlar, bu anlamlı törende Cumhuriyet Spor Tarihimizin aralıksız en uzun süre başkanlık görevini halen yapmış iken, bir 4 sene daha uzatmalarda görev alan, Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı olarak bendenize ve en gencimiz olarak Tekerlekli Sandalye Sporları Federasyon Başkanı Demirhan Şerefhan'a de söz hakkı verdiler.

10-20 YIL FARK ATTIM

Genel Müdür Kemal Mutlu kulağıma eğilip, Gençlik Spor Teşkilatı'nda bugün görev yapan tüm personel arasında da en yaşlısı ve % 77 aldığım oy oranı ile seçimlerin de şampiyonu olduğumu kulağıma fısıldarken, bilemiyorum, 62 yaşına merdiven dayamış bir adam olarak, bu sonuçlarla bana köşeme çekilmeyi mi, yoksa yaralı kalbimin dur diyeceği zamana kadar devam etmemi mi hatırlattı! Bir ara elimdeki mazbatada yazılanlara göz attım. Sn.Bakan tarafından kaleme alındığı söylenen belgedeki; ‘‘Federasyon Başkanı olarak; her yaştaki vatandaşlarımıza spor yaptırmak, spor dalınızı yaygınlaştırmak, evrensel spor anlayışı ile Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkmak, ülkemizi uluslararası platformda başarısıyla temsil edecek sporcular yetiştirmek, asli görevimizdir’’ yazılı talimatından güç kazanıp, yeniden icazeti almış oldum.

DENEYİMLERİMİ ANLATTIM

Genç başkanın mis kokan, konuşmasının ardından, mazbatadan aldığım taze moralle kırarmış bir as solist gibi kürsüye çıkıp, başkanlara başımdan geçen olaylardan esinlenerek yapmaları gereken konular ile başlarına gelebilcek olumsuzlukları aktardım. Bir başkanın not karnesinin aldığı madalyalarla değerlendirildiğini, yılmadan azimle her başarının üstesinden gelebileceklerini ülkemizdeki altın gençlikle bu işin zor olmadığını hatırlattım. Tam kürsüye ısınmış tatlı tatlı dinlerken, Genel Müdür Sn.Mutlu'nun sağ elini kulağına yaslayıp gözlerini yukarıya yaradana çevirmesiden, iftar ezanının okunacağını anladım. Bunu bu onur ve gururu birlikte yaşatan Türk Atıcılık ve Avcılık camiasına teşekkürlerimi sunduktan sonra da sofraya oturdum... Mübarek Ramazan’da TÜRK SPORU için hayırlara vesile olsun diliyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler