Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Sertoğlu: Gönderdeki bayrak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin SERTOĞLU

Güzelliklerle kucaklaşınca ister istemez kafam hep 20 yıl gerilere döner, ‘‘nereden nerelere geldik’’ düşüncesine dalar gider. Ah bir Balkan şampiyonu olabilsek! hayallerinin 60 altın, 70 gümüş, 75 bronz madalyayla gerçekleştiğini görürüm. Daha da gururlanmak için kazandığımız Avrupa 1,2,3'üncülükleri, Dünya 2'ncilikleri ve kırdığımız Dünya rekorlarını aklıma getirir, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu olabilmenin düşlerinle tekrar günümüze dönerim.

TÜZÜN'ÜN BAŞARISI

Ağabeylerimden görevi devralan genç kuşak atıcılar zirvelerde dolaşmaya başladılar bile! Korkarım Dünya Şampiyonluğunun ardından Olimpiyat madalyasını da ülkemize getirip, benim de işimi tez bitirecekler. Son dört yıldır hasretini çektiğimiz Dünya Şampiyonluğu ile nihayet Finlandiya'da kucaklaştık. Trap dalında genç atıcımız Oğuzhan Tüzün 125 atışta 118 vuruş yaparak 1'incilik kürsüsüne çıktı. Gönderde dalgalanan şanlı bayrağımıza eşlik eden Milli Marşımız hepimizi gözyaşlarına boğdu. Bu gurur abidesi gibi rakiplerine zirveden bakan gencimizin altın madalyasını boynuna takmak onuru da bana verildi.

GÜRER'E BRAVO

Ya, ufacık boyuyla rakiplerini tir tir titreten Double Trap'ta Dünya 3'üncülüğünü kılpayı kaçıran, 4'üncü olurken, boyundan büyük kocaman bir Türkiye rekoruna adını yazdıran, hanım kızımız Nihan Gürer anlından öpülmez mi? Bana kalırsa öncelikle atalarının adını yaşatan bu gençleri doğuran anaların elleri öpülür.

Genç atıcılar görevlerini bitirdiler şimdi ağabeylerinin devam eden yarışmalarını izliyorlar. Dünya rekortmeni Dr.Alp Kızılsu, Ali Bilgin ve Cemil Cemali tüfeklerini hedeflere doğrulttular. İster istemez gözlerimi kapatıp tekrar gerilere dönüyor, Dr.Kızılsu'yu boyunda madalyalarla düşlüyorum. Neden olmasın, nazardan Tanrı korusun, haydi rasgelsin.
Bunları da Beğenebilirsiniz