Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Sertoğlu: Açıklama!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin SERTOĞLU

Baş mühendislerini sıkıştıran bu şahıslar hakkımızda karalama kampanyası başlatıp, bizleri avcılara ve silahçılara hedef göstermeye başlamışlar. Bu itirafların tahammül sınırlarını aşması halinde bu şahısların dosyalarını açıklayacağımı kendilerine nezaketen son kez hatırlatırım.

MAK kararlarının bu yıl ki mimarları, avcılardan ve silah sektöründen zılgıtı yiyince kıvırtmaya başlayıp, şahsımı ve Büyükelçi Süha Umar'ı hiç sıkılıp utanmadan, beğenilmeyen kararların suçlusu olarak gösteriyorlarmış. Sanki bilgisayarın başına oturup gece yarılarına kadar biz hazırlamışız gibi! ‘‘Altını çizerek söylüyorum! Alınan kararlara hiçbir iştirakimiz olmamıştır.’’ Sadece Orman Bakanı Sn. Nami Çağan'a avcılığın haftada üç gün olarak değiştirilmesini, her gün avcılık için ülke şartlarının uygun olamayacağı inancımızı dile getirdik. Öte yandan içinde ciddi yanlışlar, yasalara aykırı hükümler bulunan MAK kararları avcıların aleyhine olsa da yaban varlıkları için çok değerliler...

Sn.Bakan'la olan görüşmemizde, Milli Parklar Genel Müdürlüğü içindeki çarpık örgütsel yapılaşma ile sicilleri bozuk kişiler gündeme getirilmiş, haklarında araştırma yapılması uyarısında bulunulmuştur. Duydum ki, avcılardan para toplamaları için baş mühendislerini sıkıştıran bu şahıslar hakkımızda karalama kampanyası başlatıp, bizleri avcılara ve silahçılara hedef göstermeye başlamışlar. Bu itirafların tahammül sınırlarını aşması halinde bu şahısların dosyalarını açıklayacağımı kendilerine nezaketen son kez hatırlatırım.

ÇIKAR HESAPLARI

Avcılıkta şimdi, Avrupa'nın daha geçen yıl cezalandırdığı, Fransız modeli diye aslı astarı olmayan, avcılarımızın şartlarına uymayan, sadece çıkar hesaplarına endeksli bir çalışma içine girilmiştir. Bu amaçla ormanlarımız cayır cayır yanarken, kalabalık bir grupla Genel Müdür Hüsrev Özkara ve arkadaşları, Ankaralı bıçak imalatçısını da yanlarına alarak, Fransa'da tetkik gezilerini tamamlayıp yurda dönmüşlerdir. Nelere karar verilmiştir, hangi ormanlar paralı avlak olarak özel ve tüzel kişilere yağma ettirilecek yakında kokusu çıkacaktır.

Alınan MAK kararlarının ruhu; ‘‘Alamancı’’ olarak tanınan kel alaka mimarı proje kapsamında, avcılardan toplanacak üç renkli paralarla örtülmektedir. Peki teşkilat kasasına girecek paralar nereye harcanacaktır? İstanbul'da görevli bir kişinin, ‘‘bitmeyen tetkik’’ ile geçmiş ve gelecek Fransa gezilerinin mutfağına mı akılatacaktır?


Bunları da Beğenebilirsiniz