« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Şen'den Yıldırım'a cevap

Konuşmanın birebir içeriği budur. Bunları yazmaktan hoşlanmıyorum ama bazı şeylerin bilinmesi daha sağlıklı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Son 8 senedir devamlı destek mesajları yazmış ve her ortamda yapılan işlerin doğru olduğunu belirten birinin, yazısını okumadan yorum yapıp, “eleştiri yapıyor” demek ne kadar doğrudur takdirinize bırakıyorum. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demenin bir sakıncası yoktur. Eleştiri olmazsa doğruları bulmakta zorlanırız. Her eleştiri doğru olamayacağı gibi her icraat de her karar da doğru değildir. Bunların sorgulanması doğaldır. Eleştiri ve övgü her zaman olacaktır.
Sayın Aziz Yıldırım kendini düşman gören kişilerin yaptığı eleştiriler ile yapıcı eleştirileri birbirinden ayırt etmesi gerekmektedir.

Sayın Başkan bir özeleştiri yaparak, “golü elimle benmi atsaydım, maçı satın mı alsaydım?” sözlerini söylemeden, yapmış olduğu basın toplantısında suçlu aramayıp dün yaptığı gibi “özür dileseydi” çok daha doğru olurdu diye düşünüyorum. Suçlu bulma sevdasından vazgeçilip mentalitenin değişmesi gerekiyor artık. Sayın başkanın mentalitesi gibi muhalefetinde mentalitesinin değişmesi kaçınılmazdır. Her yapılan icraati eleştirmek, her kararın yanlış olduğunu söyleyip yapılan doğruları görmezden gelmek de muhalefet etmek değildir bana göre.

Dün çok iyi diyaloğum olan bir yönetici arkadaşıma söylediğim gibi “madem yazdıklarıma katılmıyorsun o zaman arayıp gazetecilere şu yanlış bu yanlış diyeceğine beni ara bana söyle” dedim. Bundan sonrası için mutabık kaldık. Karşılıklı diyalog ile bir çok konu çözülür. Her konuda anlaşma sağlanması gerekmiyor ama iletişimsizlik de bir çok sorunun ana kaynağı oluyor.


Grupların dağılmasından sonra bazı şeyler ciddi anlamda düzeldi ancak kulüp içi demokrasi kayboldu adeta. Genel Kurullarda eleştiriye tahammülsüzlük doruk noktaya ulaştı. Paranoya zirve yaptı. Herkes potansiyel bir tehlike olarak görülüyor, eleştiri yapanlar ayırt edilmeksizin damgalanmaya çalışılıyor. Destek verenler paralı tetikçiler olarak değerlendiriliyor. Bu anlayışın derhal terk edilmesi gerekiyor.

Başkanımızın ve arakadaşlarının kulübü getirdiği nokta bellidir. Ben bundan gurur duyuyorum bunu söylerken eldeki imkanlar ile daha da iyisinin yapılabileceğini iddia ediyorum. Gerektiğinde destek vereceğim gerektiğinde ise eleştiri yapacağım.

Hepimiz Fenerbahçeliyiz hepimiz aynı şeyi istiyoruz. Hepimiz Fenerbahçe’nin başarısını istiyoruz.


Bunları da Beğenebilirsiniz