« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Şahin'in inancı tam

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Londra 2012 Olimpiyatları için son şansları olan Avrupa olimpiyat elemelerinde 3 sporcunun daha olimpiyat vizesi alacağına yürekten inandığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Metin Şahin, milli takım sporcuların kamp yaptığı otelde düzenlediği basın toplantısında, 27-29 Ocak tarihlerinde Rusya'nın Kazan kentinde yapılacak olan Avrupa olimpiyat tekvando elemeleri turnuvasına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Elemelere katılacak 3 sporcumuz da başarılı olarak, olimpiyatlarda ülkemizi başarıyla temsil edeceklerdir. Buna yürekten inanıyorum. Yarın Rusya'ya gidecek olan sporcularımız çalışmalarını müsabaka tarihine kadar Kazan'da sürdürecekler. Bilindiği gibi geçtiğimiz Temmuz ayında Azerbaycan'da yapılan dünya olimpiyat tekvando elemelerinde 68 kilo sporcumuz Servet Tazegül birinci olarak olimpiyat barajını geçen ilk sporcumuz olmuştu. Şimdi de bayanlar 48 kiloda Rukiye Yıldırım, 67 kiloda Nur Tatar ve erkekler artı 80 kiloda Bahri Tanrıkulu olimpiyat vizesi için Kazan'da tatamiye çıkacak. Temennim üçünün de olimpiyat vizesi alarak, ülkemizi Londra olimpiyatlarında başarıyla temsil etmeleridir” diye konuştu.

Tekvando Milli Takımı Teknik Direktörü Ali Şahin de dünya tekvandosunun son dönemlerde büyük bir değişim içerisinde olduğuna dikkati çekerek, “Özellikle kendimize engel olarak gördüğümüz değişim ise önceden manuel olarak yapılan ve şimdi ise elektronik sisteme geçilen puanlama sistemi. Her şey bilgisayar tarafından yapılıyor. Biz de bu bilgisayar tekniklerine göre antrenmanlarımızı gerçekleştirmeye başladık. Kısacası iyi çalışıyoruz ve Kazan'da kazanmaya gidiyoruz” dedi.

Avrupa olimpiyat elemelerinde sıkletlerinde ilk 3'e giren sporcuların olimpiyata gitmeye hak kazanacağını ifade eden Şahin, “Diğer kıtalarda elemeler kolay geçebilir ama en zoru Avrupa elemeleri. Sporcuların sıkletlerinde 10 ila 20 arası sporcu bulunuyor. Elemeleri geçerek olimpiyatlara gitmeyi düşünüyoruz. Zoru başarmaya alışkınız ve yine başaracağız” şeklinde konuştu.

-Bahri Tanrıkulu-

Erkekler artı 80 kiloda mücadele edecek olan dünya şampiyonu ve olimpiyat ikincisi Bahri Tanrıkulu ise olimpiyatlarda Türkiye'yi 3 kez temsil etme şansını yakaladığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
"Olimpiyatlara katılmaya hak kazanırsam, bu benim 4. ve son olimpiyatım olacak. Dünya ve Avrupa şampiyonalarında ülkemi temsil etmeye devam edeceğim, ancak olimpiyatları zirvede bırakmayı istiyorum. Bunun için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bence bizim için baraj maçları olimpiyatlardan daha zor geçecek. Bu baraj maçlarında en iyi performansımı göstererek olimpiyat vizesini almak istiyorum. Tecrübelerim ve kalitemi de ortaya koyarak, olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum. Olimpiyatlara ve elemelere takım olarak da iyi hazırlandık ve benim dışımda Rukiye ve Nur'un da olimpiyat vizesi alarak Servet ile birlikte olimpiyatlarda iyi dereceler alacaklarına inanıyorum."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler