« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Mert'in suçu ne

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulüpler milyonlarca dolar ödeyip yabancı kaleci alırken, Alman pasaportunu iade edip Türk olan Metin, yedek kalecilikten kurtulamıyor.

Sarıyer'in Birinci Lig'de bulunduğu dönemde Müller adı ile Türk futbolundaki en önemli yabancılardan biriydi. Ancak Türkiye'ye gelince ve Türk insanını tanıyınca onun da hayatı değişmişti.

Önce Türkçe'yi öğrendi. Ardından Türk vatandaşı oldu, Alman pasaportunu iade etti. Müslümanlığı seçip sünnet oldu. Ve sonunda da bir Türk kızıyla evlenip yuvasını kurdu. Ancak Metin Mert'in futbol yaşamı Türk olunca özel yaşamı gibi mükemmel gitmedi.

Sarıyer'de ‘‘Boğaziçi'nin kaptanı’’ diye anılan Müller, Trabzon'da Metin Mert olarak forma şansı bulamadı. Şenol Güneş tercihini Nihat'tan yana kullanınca kulübede oturdu. Kocaelispor'da da Stingaciu'nun yedeği oldu.

Kocaelispor Metin'in bonservisi 400 milyar lira olarak açıkladı. Metin ise artık kulübede oturmak istemediğini söyleyerek Başkan Sefa Sirmen ile görüştü. Sirmen, ‘‘Her türlü kolaylığı gösteririz’’ sözü verdi. Doğduğu ülke Almanya'ya vize ile giren, artık bizden biri olan Metin, ‘‘Ben işlerine geldiği için Türk olan yabancı futbolculardan değilim. 4 yıldır bir Türk kızı ile evliyim. Bir çocuğumuz var. Almanya'ya dönmeye de niyetim yok. Performansımın zirvesindeyim. Türk vatandaşı olmam yabancı transferi çeken takımlar için büyük avantaj. Oynamak istiyorum ve teklif bekliyorum’’ diyor.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler