« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Görgün: Yatırımın karşılığı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin GÖRGÜN

ARÇELİK, şampiyonluğunu ilan etmek için önceden süsleyip hazırladığı Burhan Felek'te istediğini zor da olsa aldı. 16 yıllık lig serüvenini mutlu sonla bitirerek, şampiyonluğu hak eden Arçelik'in final serisindeki kazanma hırsı övgüye değerdi.Stefanov'un muhteşem oynadığ maçta, Gökhan, Barış sahanın ve voleybolun her yerinde örnek olacak kadar iyi oynadılar. Erkan gereksiz yere Ufuk'la tartışıncaya kadar sahanın iyilerindendi. Mariç görevini yaptı, Ufuk inişli çıkışlı oyununu muhteşem bir final setiyle kapattı. Libero Bülent, sessiz sedasız görevini yapmaya devam ediyor.

ERDEMİR’İ DE KUTLUYORUM

Erdemir'e gelince... Böylesine önemli bir maçta, Cengizhan ve Gürsel'in formsuzluğu, libero Vefa'nın olmaması düşündürücü. Ali, büyük oyuncu olduğunu alınan setteki sorumluluğu ile gösterdi. Eğer pasör Vadim, biraz da Emrah'a diğer oyuncular da katılsa, sonuç başka olabilirdi. Ancak yeni kurulan Erdemir takımını göstermiş olduğu mücadeleden dolayı kutluyorum. Şunu unutmamalılar ki, şampiyon olmak için bu anlayış ve niyetle yatırıma devam etsiler. Yapılan iş spordur. Sporda yenmek ve yenilmek vardır. Ancak, mücadele etmek de hayli önemlidir. Erdemir takımı da bunu fazlasıyla yapmıştır.

Arçelik, uzun yıllar yaptığı yatırımın karşılığını sonunda şampiyon olarak aldı. Bütün sezon yükselen grafikle oynayan takımın başarısında emeği geçen herkesi kutluyorum. Böylesine önemli bir maçta, kritik üçüncü sette hakem Uğur Karakaş ve masa hakemlerinin görmediği pozisyon hatasını da maçın stresine bağlıyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.