« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Görgün: Pasör yanlışlığı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin GÖRGÜN

AVRUPA Bayanlar Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci temsilcimiz V.Güneş Sigorta, grubundaki ikinci maçında geçen senenin finalisti Uralochka ile karşılaştı. Güneş Sigorta, ilk seti almasına rağmen Avrupa Şampiyonluğu'nun en büyük adayı Urolochka'ya 3-1 teslim oldu.

Maç için söylenecek çok şey yok. Rus takımı, iki uzunu Godina ve Gamova ile yüksek toplara blok üstünden yaptıkları ataklarla, Güneş Sigorta'yı demoralize ederek kazanmayı bildi. Güneş Sigorta'daki oyun düzeni dünyada bir benzeri olmayan bir sistem. Pasörü ortadan oynatmak, bana göre cinayet.

Bütün dünya ortaya en uzun ve çabuk oyuncularını koyarken amaçlarını en önemli savunma olan bloğu yüksek tutmak ve de çabuk girişlerle diğer smaçörleri tekli blokta topla buluşturmaktır. Pasörü ortadan oynatarak diğer önemli hücum silahı geri hücumda oynayacak pasör çaprazı oyuncudan da mahrum kalarak, hücumda dört ya da iki numaraya atılan paslarla karşı takımın kolayca blok ve defans yapmasına izin verirsin ki, bu maçda hep kopma noktaları da pasör Iryna'nın önde olduğu pozisyonlardaydı. Neyse zaten bu grupta asıl hedef ikincilik. Güneş Sigorta bunu başaracak güçte. Ancak yanlışlarda ısrar hüsran getirebilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler