« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Görgün: Gurur duyuyorum

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin GÖRGÜN

İSTANBUL'dan giden Rumların takımı AEK ile Galatasaray'ın maçında muhteşem bir tribün şovu izledim. Hele AEK seyircisiyle, Galatasaray taraftarının şarkılı-marşlı mücadelesi sahadaki mücadelenin önüne geçti.

Türk-Yunan dostluğunun bir göstergesi mi, yoksa taktik icabı mı bilemiyorum, Final Four'u daha önceden garantileyen AEK ilk üç sette ikinci altısıyla mücadele etti. Beklediğiniz takım yerine yedeklerle karşı karşıya gelirseniz, konsantre olup, oynamak çok zordur. Bu şaşkınlıkla ilk seti verdik. Yardımcı Antrenör Burhan'a maç öncesinde, ‘‘Eğer galip gelirseniz, Türkiye'nin 1 numaralı gazetesi Hürriyet'te, torunlarınıza göstereceğiniz bir destan yazacağım’’ demiştim. Bu sözümü Final Four'daki AEK maçını kazandığınız taktirde (ki buna yürekten inanıyorum) yerine getireceğim.

HAKAN VE ZAFER

Galatasaray'da başarının anahtarı iki orta oyuncu Hakan ile Zafer'dir. Onlar iyi oynayıp, bloktaki savrukluklarını atarlarsa Galatasaray'ın işi çok kolaylaşır. Manşetler iyi geldiğinde, hücumda Dariusz'un iyi organizasyonuyla sorun yok. Payidar ve Mehmet hem manşet yükünü çekiyorlar hem de ikili varyasyonlarda çok başarılılar. Belli ki çalışmışlar. Klimkine hücumda Galatasaray'ın en büyük silahı. Libero Nuri de genç yaşına rağmen çok başarılı .

Dört takımla Final Four oynuyoruz. Bu, gerçekten Türk sporu ve voleybol için çok büyük başarı. Böyle bir branşın üyesi olduğum için gurur duyuyorum. Bu sevinçleri yaşamamızı sağlayan herkese kocaman teşekkürler.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler