Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Metin Görgün: Beklenen şampiyonluk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Metin GÖRGÜN

FİNAL serisi başlayana kadar Eczacıbaşı'nın kolay bir şampiyonluk kazanacağını sanıyordum. Ancak, final maratonuna 1-0 önde başlayan Eczacıbaşı, ilk maçı 3-2, ikinci maçı yine çok zor ama 3-2, son maçı da 3-1 kazandı ve şampiyon oldu.

Güneş Sigorta, kapasitesi ölçüsünde izleyenlere zevkli bir final seyrettirdi. Kendilerini kutluyorum. Bayan voleybolunun finaldeki görüntüsü, kalite ve kapasite açısından, ne kadar iyi bir noktada olduğunun kanıtıdır.

Eczacıbaşı, sezon başından beri hak ettiği şampiyonluk kupasını Voleybol Federasyon Başkanı Ahmet Gülüm'ün elinden aldı ve müzesine götürdü. Maça gelince... Eczacı, Güneş'in çabuk voleybolunu gerek blokta, gerekse defansta iyi önlem alarak durdurdu. Özellikle Özlem'le karşı tarafın blokta ortadan oynayan pasörü Irina'yı iyi değerlendirerek, hücumda çok etkili oldu. İlk setteki diri Güneş Sigorta'da Oxana ve Burçin görevlerini yerine getiren oyunculardı.

Tebrikler

Eczacıbaşı çok silahları olan bir takım. İki yabancısı Irina ve Artamonova başlı başına takım gibi oyuncular. Ve dün de çok iyi oynadılar. Özellikle Özlem gerek blokta, gerekse hücumda beklediğimiz kalitedeydi. Aycan'la Çiğdem görevlerini yerine getirdiler. Kaptan Arzu sakat olmasına rağmen galibiyetin en önemli faktörlerinden biriydi.Eczacıbaşı'nı hak ettiği şampiyonluktan dolayı kutluyor, Güneş Sigorta'yı da özellikle final serisindeki göstermiş olduğu performanstan dolayı tebrik ediyorum. Bu tür mücadeleleri izledikten sonra seneye gerek kulüpler bazında, gerekse milli takımlar düzeyinde umutla bakıyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler