« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mete'yi unutmadılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İkinci yarıya Kıbrıs'ta hazırlanan Samsunsporlu futbolcular, bir günlük izni fırsat bilerek, 10 yıl önce trafik kazasında kaybettikleri arkadaşları Mete'nin Girne'deki mezarını ziyaret ettiler.

Çalışmalarını 4 Ocak'tan itibaren Girne'de sürdüren Samsunsporlu futbolcular dün verilen izni fırsat bilerek 20 Ocak l989 tarihinde Malatyaspor deplasmanına giderken korkunç kaza sonrası hayatını kaybeden Mete Adanır'ın mezarını ziyaret ettiler.

Teknik Direktör Metin Türel ile birlikte Mete'nin Girne'de bulunan mezarı başında dua eden futbolcular arasında o günkü kazayı yaralanarak atlatan kaptan Ercan da vardı. Ercan eski takım arkadaşının kabri başında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

‘‘O yıllar Samsunspor lige damgasını vurmuştu. Mete de oynadığı futbol ve kişiliği ile Türk futbolunda sivrilen bir isim olmaya adaydı. Ancak korkunç kaza bizi Havza'da yakaladı. Bu kazada yitirdiğimiz arkadaşlarımızı asla unutmayacağız.’’

Teknik Direktör Metin Türel, kampın son derece faydalı geçtiğini, tatilden yeni dönen Allum ve Oruma'nın iyi durumda olduklarını söyledi. Türel, ‘‘Her ikisi de kendilerine çok iyi bakmışlar. Onlara ligde çok ihtiyacımız olacak’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler