Gündem Haberleri

  Kar ne zaman yağacak? İstanbul'a hava durumu uyarısı

  Hürriyet Haber
  01.12.2017 - 08:25 | Son Güncelleme:

  Hava durumu bilgisi ile kar ne zaman yağacak sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayımladığı detayları sorguluyor. Peki, Meteoroloji'nin yayımladığı hava durumu bilgisine göre İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte, yayımlanan bilgilerin detayları

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün haftalık hava tahmini verilerine göre, Aralık ayının ilk haftasında İstanbul'da karla karışık yağmur bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Marmara Bölgesi'nde ve İstanbul'da, yağışlı havanın etkisiyle batı bölgesinden başlayarak hissedilir derecede azalacak.

  6 ARALIK'A DİKKAT

  Açıklanan haftalık hava tahmin raporlarına göre ise İstanbul'da hafta sonu güneşli havanın yaşanacağı tahmin ediliyor. Ancak 4 Aralık Pazartesi günü itibariyle İstanbul, yağışlı havanın etkisine girecek. 6 Aralık Çarşamba günü İstanbul'un doğu bölgelerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

  Kar ne zaman yağacak İstanbula hava durumu uyarısı

  SICAKLIKLARDA SERT DÜŞÜŞ 

  Meteoroloji haritasındaki dikkat çeken önemli bilgi ise 6 Aralık Çarşamba günü İstanbul'un doğu bölgelerinde karla karışık yağmur beklenmesi. Gelecek hafta çarşamba günü hava sıcaklığının İstanbul'da, 7 ila 10 derece arasında olması bekleniyor.

  Uzmanlar, İstanbul'daki vatandaşların ve sürücülerin 6 Aralık Çarşamba günü karla karışık yağmur nedeniyle dikkat etmesi uyarısında bulundu.

  Kış mevsiminin gelmesiyle yurt genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı havanın, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde 7 Aralık perşembe gününden itibaren tekrar etkisini göstermesi bekleniyor.

  Marmarada hava nasıl olacakMarmara'da hava nasıl olacak?

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

   

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı