Gündem Haberleri

  Meteoroloji'den İstanbul ve 2 il için uyarı

  DHA
  09.08.2014 - 06:43 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji'den yapılan açıklama, bugün İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'da kuvvetli yağış beklendiği belirtildi. Sabah erken saatlerde Kilyos'ta hortum oluştu. İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yağmurla ilgili açıklama yapıldı. AKOM, "Yağmur yüklü bulutlar yaklaşık 15 dakika şiddetli yağış bıraktıktan sonra dağılıyor" dedi.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle; "Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün (Cumartesi) kuzey ilçeleri başta olmak üzere İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağış beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

  Meteorolojiden İstanbul ve 2 il için uyarı İstanbul'dan yağmur manzaraları

  KİLYOS'TA HORTUM

  Sarıyer Kilyos ve Demirciköy açıklarında bu sabah hortum oluştu. Bir anda büyüyen hortum kıyıya ulaştığında etkisini kaybetti.

  Meteorolojiden İstanbul ve 2 il için uyarı Topbaş: İstanbul'un 15 günlük su ihtiyacı karşılandı

  AKOM'DAN UYARI

  İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yağmurla ilgili açıklama yapıldı. AKOM, "Yağmur yüklü bulutlar yaklaşık 15 dakika şiddetli yağış bıraktıktan sonra dağılıyor" dedi.

  AKOM'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
  ''Sabah saatlerinden itibaren İstanbul’ un Karadeniz bölgesinden geriş yapan şiddetli yağış Beykoz, Üsküdar, Ümraniye bölgelerinde etkili oluyor. Yağmur yüklü bulutlar yaklaşık 15 dakika şiddetli yağış bıraktıktan sonra dağılıyor.
  Anadolu Yakası'nın bir çok ilçesinde etkili olan yağışlar Avrupa yakasına geçerek Sarıyer Şişli, Kağıthane, Başakşehir kısa süreli şiddetli yağışlara neden oluyor. Yağmur yüklü bulutların bölgesel olarak tüm İstanbul'da genelinde gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olması bekleniyor.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Park Bahçeler, Atık Yönetimi Müdürlü ekipleri 3.150 personel, 1.221 araç görev muhtemel su baskınlarına karşı hazır bekletiliyor.''

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı