Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Meteorolojiden ikinci yağış dalgası uyarısı

  HABER MERKEZİ
  04.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.11.2009 - 10:26

  Türkiye’nin Batı bölgeleri, dün akşamdan itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, bugün Muğla ve Antalya çevrelerinde, Doğu Akdeniz’de, Güney ve Batı bölgelerde şiddetli yağış ve fırtına beklendiğini açıkladı.

  METEOROLOJİ İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, yeni bir yağışlı hava dalgasının etkili olacağını belirterek, vatandaşı tedbirli olmaya çağırdı. Çağlar, “Denizcilerimizi de uyarmak istiyoruz. Rüzgârın hızı saatte 60-80 kilometre arasında değişebilecek” dedi. Mehmet Çağlar, hava sıcaklığının bugünden itibaren ülke genelinde 5 ile 7 derece artarak mevsim normallerinde seyredeceğini, yağışlı havanın cuma günü Türkiye’yi terk etmesinin beklendiğini belirtti.
  Antalya Valiliği, bugün etkili olması beklenen kuvvetli sağanak yağış ve fırtına nedeniyle kentteki ilköğretim ve liseleri bir gün süreyle tatil etti. Antalya’da beklenen yağış ve fırtına, İtfaiye Daire Başkanlığı’nı alarma geçirdi. İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan, personelin tüm izinlerinin kaldırıldığını belirtti.
  Mardin’de sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle THY’nin İstanbul-Mardin seferini yapan yolcu uçağı Mardin’e iniş yapamadı. Uçak, Diyarbakır Havalimanı’na indi.

  Van’da yollar kapalı

  Kar yağışı, Van’ın Bahçesaray İlçesi’nin Yukarı Narlıca Köyü ile 2 bin 985 rakımlı Karabet Geçidi bölgesini ulaşıma kapattı. İlçeye ulaşım kış boyunca Van’dan 240 kilometre uzunluğundaki Bitlis’in Hizan İlçesi üzerindeki bağlantı yolundan sağlanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı