« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mete unutulmadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

OĞLU ADINA VAKIF KURDU

OĞLUNUN acısını yüreğinde hisseden Alpay Adanır, KKTC'de yeni Mete'ler yetişeceğini söyledi. Adanır, ‘‘KKTC gençliği hep, (Mete gibi olmalıyız) hedefini güttü. Mete Adanır Vakfı sayesinde hem oğlumun adını yaşatacağım, hem de gençlere hizmet edeceğim’’ diye konuştu.

KAZADA ÖLDÜ Kıbrıs kampını sürdüren Altaylı futbolcular, Girne gezisinde Mete Adanır'ın mezarını ziyaret ettiler. Siyah-beyazlı formayı giydiği dönemde camianın sevgisini kazanan Mete, 1988-89 sezonunda Samsunspor kafilesinin Malatya’ya giderken geçirdiği trafik kazasında vefat etmişti.

GÖZYAŞI DÖKTÜ Futbolculara tek tek sarılan Mete'nin babası Alpay Adanır, ‘‘Beni dünyada hiçbir şey bu kadar mutlu etmedi’’ diyerek gözyaşı döktü. Oğlu adına kurduğu, bir ay sonra açılışı yapılacak spor vakfında kafileyi ağırlayan Adanır, Mete'nin Altay'da gösterdiği başarıyla KKTC gençliğine örnek olduğunu dile getirdi.

Mustafa Denizli, Bilal, Erdi, Reha gibi futbolcularla birlikte Altay'a hizmet veren Mete, daha sonra Samsun'a transfer olmuştu. SamsUnsphor’un Malatya'ya giderken geçirdiği feci kazada Mete'nin dışında dört kişi daha ölmüştü.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler