MERSİN HABERLERİ

Metab Encümen Toplantısı Yapıldı

IHA
21.09.2015 - 16:39Son Güncelleme :

MERSİN VE ÇEVRESİ TURİZM ALANI ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ (METAB) ENCÜMEN TOPLANTISI, BİRLİK BAŞKANI VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

IHA

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği (METAB) Encümen Toplantısı, Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı.
Toplantıya, encümen üyeleri Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Silifke Belediyesi Meclis Üyesi Mevci Arslan, turizmci Hüseyin Çalışkan ile Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Birlik Müdürü Hasan Gökbel katıldı.
Burhanettin Kocamaz, toplantıda yaptığı konuşmada, “Encümen toplantısında METAB’ın 2016 yılı bütçesi ile çalışma ve iş programını ayrıntılı olarak değerlendirdik. Devam eden turizm merkezleri plan çalışmalarının yanı sıra ilimizin tanıtımı, kazı çalışmalarına destek, turizm eğitimi, ören yerlerinin bakım ve onarımı, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılım ile Mersin’e özel bazı projelerin 2016 yılında gerçekleştirilmesi uygun görülerek, bütçe ve iş programı, METAB Meclisi’ne sevk edildi” dedi.
Başkan Kocamaz, METAB’ın halen Büyükşehir Belediyesi ile birlikte altı üyesi bulunduğunu belirterek, "Üye olmayan ilçe belediyelerine üye olmaları yönünde yazılı çağrı yaptık. Yetkili karar organlarından alacağımız karar doğrultusunda, diğer ilçe belediyelerinin de üyelikleri konusunu METAB Meclisi’ne götüreceğiz. Böylelikle METAB’ın yapısını daha güçlü kılmayı ve ilin her bölgesine hizmet sunmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.
Toplantıda, plan çalışmaları devam eden turizm merkezlerinin son durumları da ele alınarak, karşılaşılan sorunlar hakkında çözüm yolları görüşüldü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Metab Encümen Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 16 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Metab Encümen Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:22
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı