AYDIN HABERLERİ

Mesut Yılmaz’dan Ayso’ya Vergi Haftasıziyareti

IHA
26.02.2015 - 09:00Son Güncelleme :

AYDIN VERGİ DAİRESİ BAŞKANI MESUT YILMAZ, VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA AYDIN SANAYİ ODASI (AYSO) BAŞKANI MEHMET YUNUS ŞAHİN’İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında Aydın Sanayi Odası (AYSO) Başkanı Mehmet Yunus Şahin’i ziyaret etti.
23 Şubat -1 Mart tarihleri arasında 26.’sı kutlanan Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz ve Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü S.Okan Metin, Aydın Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Heyeti AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Merve Alpargun Altıntaş ve Salih Fahlioğulları ile Yönetim Kurulu üyesi Sinan Yılmaz karşıladı.
Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, Vergi Haftası etkinliklerinde vergi bilincini geliştirmek için hedef kitlelerinin özellikle mükellefler ve öğrenciler olduğunu söyledi. Bu sebeple sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerin en üst noktada tutmaya çalıştıklarını kaydeden Yılmaz, sanayicilerin vergi konusunda yaşadıkları sıkıntıları, varsa her iki tarafı da mağdur etmeyecek şekilde çözüm yolları bulabileceklerini, misyon ve vizyon olarak öncelikli hedeflerinin bu olduğunu belirtti.
AYSO Başkanı Mehmet Yunus Şahin de, ziyaretinden ötürü Mesut Yılmaz’a teşekkür ederek, “2023 Milli Hedeflerimiz için vergi bilinci ve kayıt altına alınmış ekonomi önem arz ediyor. Vergi Haftası kapsamında yapılan bu çalışmaların bu hedeflere ulaşmak için büyük katkısı olduğunu ve bu şekilde daha büyük kitlelere ulaşıldığını düşünüyorum. Ancak zor şartlarda yatırım yapan, işçi çalıştıran ve zamanında vergisini ödeyen üreticilerimiz ile yaptığı ihracat ve üretim ciroları ile ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtan sanayi kuruluşlarımızın da vergisel anlamda desteklemesinin de önemli. Bu sebeple yaşanılan sıkıntıların dile getirilmesi, çözüm yollarının bulunması ve karşılıklı fikir alış verişi yapmak üzere sanayicilerimiz ile Vergi Dairesi Başkanlığı yetkililerinin 4 ayda bir değerlendirme toplantıları yapmaları faydalı olacaktır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Mesut Yılmaz’dan Ayso’ya Vergi Haftasıziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesut Yılmaz’dan Ayso’ya Vergi Haftasıziyareti haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı