Çukurova Haberleri

  Mesut Yavuz son yolculuğuna sahneden uğurlandı

  Hürriyet Haber
  08.09.2015 - 13:56 | Son Güncelleme:

  UZUN süredir mücadele ettiği pankreas kanserine yenik düşen fotoğraf sanatçısı ve gazeteci 53 yaşındaki Mesut Yavuz, çok sevdiği tiyatro sahnesinden son yolculuğuna uğurlandı. Sanatçı dostları, gazeteci meslektaşları ve yakınları, cenaze töreninde gözyaşlarını tutamadı.

  Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren Mesut Yavuz’un cenazesi, yaklaşık 10 yıl sahne fotoğrafçısı olarak görev yaptığı Adana Devlet Tiyatrosu’nun sahnesine getirildi. Üzerine Fenerbahçe bayrağı konulan tabut, sahneye yerleştirildi. Mesut Yavuz’un eşi Sema ve kızı Dilara ile tiyatro oyuncuları, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, CHP İl Başkanı Gökhan Yağ, gazeteciler ve yakınlarının katıldığı törende, duygusal anlar yaşandı. Törende tiyatro sanatçıları Yavuz’un tabutu başında saygı duruşunda bulundu. Mesut Yavuz’un, fotoğraf üzerine yaptığı bir röportaj da katılımcılara izletildi.

  ’ONU UNUTMAYIN’

  Hürriyet Gazetesi eski çalışanlarından olan ve Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapan Mesut Yavuz’un tabutuna dokunan Adana Devlet Tiyatrosu Müdürü Efe Ünsal, "Mesut Yavuz gerçek bir ağabeydi. Onu sevmeyen, saygı duymayan kimse yoktu. Ailesine ve tanıyan herkese başsağlığı diliyoruz" diye konuştu. Mesut Yavuz’un kızı Dilara Yavuz da sahneye çıkarak babası için kaleme aldığı yazıyı okudu. Babasını unutturmayacağını anlatan Dilara Yavuz, katılımcıları ağlatan konuşmasında, "Cenazelerde ağlayanların pişmanlıklarından ağladığını söylerdi babam. Onu çok özleyeceğiz, ağlayalım ama onunla geçirdiğiniz güzel anlar için gülümseyin, onu unutmayın" dedi.

  KABASAKAL MEZARLIĞI’NA DEFNEDİLDİ

  Sanatçı ve yakın dostları da sahneye çıkarak Mesut Yavuz ile ilgili anı ve duygularını paylaştı. Sanatçıların omuz verdiği Mesut Yavuz’un cenazesi, Kabasakal Mezarlığı’nda toprağa verildi. Fotoğraftan edebiyata, heykelden resime sanatın her alanındaki etkinlikleriyle tanınan Mesut Yavuz, çıkardığı sanat dergileri ve kitaplarıyla da tanınıyordu. Yavuz, son olarak 20 Mart - 20 Nisan arasında ’Adana Devlet Tiyatrosu Sahne ve Festival Fotoğrafları MS:10 2005-2015’ adlı sergiyi açmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı