Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesut Özil formasını Platini'ye vermiş

Bir ay boyunca futbol dünyasının kalbi Brezilya'da attı. Final maçının son düdüğü çaldığında Almanya dünya şampiyonuydu. Türk milli takımının olmadığı turnuvada, millet olarak Türk asıllı futbolcu Mesut Özil ile gururlandık. Kupa seremonisi sırasında Mesut Özil ile UEFA Başkanı Michael Platini arasında geçen 'forma' diyalogu bir anda tüm dünyanın merakı haline geldi. Mesut, final maçından tam 1 ay sonra bu konuya Gençlik Spor Dergisi'ne verdiği röportajda açıklık getirdi ve formayı kime hediye ettiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Final maçında son düdüğün çalmasının ardından neler hissettin? Dua ederken görüntün kameralara yansıdı. Nasıl bir duyguydu dünya kupasını kazanmak?


Dünya kupasını kazanmış olmak mükemmel bir duygu. Bu kupayı kazanarak adımı tarihe yazdırmış olmanın mutluluğunu yasıyorum. Futbolda bundan üstün ödül yok . Çok şükür böyle bir anı yaşayabildiğim için.

Final maçı sonra formasız çıkman çok konuşuldu. Formanı Michael Platini’ye verdin nasıl bir diyalog yaşandı aranızda ?
UEFA Başkanı ve ayrıca zamanında Dünyanın en iyi futbolcularından biri olan Platini benden formamı istedi. Ben de bu isteğini geri çeviremedim, memnuniyetle formamı verdim.

Instagram hesabından Türk ve Alman bayraklı fotoğraf paylaştın. Vermek istediğin mesaj neydi?
Alman Milli takımında oynayan Türk kökenli bir futbolcu olarak o fotoğrafı paylaşma arzusu hissettim.


Bunları da Beğenebilirsiniz