« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesut kendini geliştirmeli

Almanya'nın efsane futbolcusu Franz Beckenbauer, sakatlanan Almanya Milli Takımı kaptanı Michael Ballack'ın yerinin doldurmasının zor olduğunu vurgulayarak, "Şimdi bizim takıma 11 kaptan gerekiyor" dedi.

İsa DEVEÇEKEN/ FRANKFURT, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Güney Afrika'da 10 Haziran'da başlayacak Dünya Kupası'nda Ballack'ın eksikliğini diğer futbolcuların kapatmasını isteyen Kayzer lakaplı Beckenbauer, "Şimdi takımdaki diğer futbolculara biraz daha fazla iş düşüyor. Biraz daha çok çalışıp performanslarının yüzdesini daha da artırıp, katkı yapması gerekir. Zira bizim takım kaptanının yerine 11 kaptan sahada mücadele etmelidir" diye konuştu.

Kardeşi Almanya A Milli Takım aday kadrosunda olan Kevin-Prince Boateng'in sürekli olarak hareketleri, futbolu ve yaptığı faullerle negaif olarak manşetlerden düşmediğini belirten Beckenbauer, "Boateng'i Almanya takımalarının kadrosunda göreceğimizi sanmıyorum. Zira Kevin-Prince Boateng, Borussia Dortmund forması taşırken de Miroslav Klose'nin baldırılarını yaralamıştı. Klose uzun bir süre top oynayamamıştı" dedi.

Almanya'nın haftalık Focus dergisine konuşan 64 yaşındaki futbol ilahı Beckenbauer, kendisinin futbol oynadığı devirde olsaydı bu futbolcunun cezasını mutlaka çekeceğini söyledi. "Biz oynarken de bu tipte oyuncular bulunuyordu. Ama bizim takımda o zaman buna gerekli cevabı verecek futbolcu arkadaşlarımız vardı" diyerek sözlerini sürdüren Beckenbauer, Gana ile oynananacak ilk maçın çok enteresan olacağını söyledi.

Beckenbauer, Almanya'yı son dört takım arasında göreceğini de iddia etti. Mesut Özil'in çok yetenekli bir futbolcu olduğunun altını çizen Franz Beckenbauer, "Mesut, Almanya Kupası maçında kendisinden bekleneni veremedi. Mesut çok şeyler daha öğrenmeli. Özellikle fizik gücünü nasıl kullanabileceğini ve maçlara kendisini beyinsel olarak daha da iyi hazırlaması için geliştirmeledir" diye açıklama yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz