« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesut Hoşcan'dan Halil Ünal'a kongre eleştirileri

Eskişehirspor Kulübü'nün 22 Haziran'da yapılacak olağan genel kurulunda başkanlığa aday olan Mesut Hoşcan, "Aday yönetim olarak gerginliğe sebep olacak hiçbir davranışta bulunmayacağımızı deklare ediyoruz" dedi.

AA
SON GÜNCELLEME

Hoşcan, İstiklal Mahallesi'ndeki seçim ofisinde düzenlediği basın toplantısında, 19 Haziran'ın, Eskişehirspor'un kuruluşunun 48. yıl dönümü olduğunu bildirerek, kulübü kuranlara ve bugünlere getiren herkese teşekkür etti. Kulübü sağlam altyapılara kavuşturacaklarına inandıklarını belirten Hoşcan, "22 Haziran'ı, Eskişehirspor'un kurtuluş günü olarak kutlayacağız" diye konuştu. Hoşcan, Eskişehirspor camiasının bütün kötü yönetimsel olayları yaşadığını savunarak, şunları kaydetti: "Kongrenin 22 Haziran'a alınmasının sebebini halen anlamış değiliz. Hiçbir şekilde yılmak yok. Bu kulübü en iyi şekilde yönetmeye adayız. Resmi siteye konan ve telefonu olan üyelere mesajlarla, 'genel kurula gelirken nüfus cüzdanınızı ve iki tane de fotoğraf getirmeyi unutmayın' diyen, kendi kongre üyelerinin bilgilerine sahip olmayan mevcut yönetim, inşallah 22 Haziran'daki kongreyi, Eskişehirspor'umuza yakışır bir biçimde sağlar diye umuyoruz. Seviyeli bir şekilde çalışmalarımızı bugünlere getirdik. Çalışmalarımızın büyük bölümü tamamlanmış vaziyette. Büyük bir sakinlikle, ortamı germeden 22 Haziran'ı bekliyoruz, o gün genel kurul üyelerinin gereğini yapacağına yürekten inanıyoruz. Anadolu'da ilkleri yapan aday yönetim var. Bu yönetimin, Eskişehirspor'u çok iyi yerlere getireceğinden de hiçbirinizin endişesi olmasın."

Mevcut yönetimin 5 senedir yapmadığı açılışları son bir haftada acemice yaptığını öne süren Hoşcan, şöyle devam etti: "Eskişehirspor'umuzun geleceğini mahkemeye taşımaya hazırlar. Mevcut yönetimde Eskişehirspor sevgisinin olmadığı yaptıkları herşeyle tespit edilmiş durumdadır. Eskişehirspor'u seven bir yönetim ve başkan, kongre tarihini bu günlere bırakmaz, şaibeleri ortadan kaldırır. 22 Haziran'da genel kurulumuzun huzurlu, sakin, Eskişehirspor'a yakışır biçimde olmasını temenni ediyoruz. Aday yönetim olarak gerginliğe sebep olacak hiçbir davranışta bulunmayacağımızı buradan deklare ediyoruz. Seçimin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz. 22 Haziran akşamı, Eskişehirspor'umuz hem kuruluş hem de kurtuluşunu birlikte kutlamaya hepinizi davet ediyorum." Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Hoşcan, kongreyi kazanmaları halinde Eskişehirspor'a yakışacak bir teknik direktörü takımın başına getirmek için çalışmalara devam ettiklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz