Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesut Hoşcan'dan Erkan Zengin'e büyük öfke: Hain!

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, kendileri için 'bana verdikleri söze güvenerek evimi satıp eşyalarımı İstanbul'a götürdüm' diyen Erkan Zengin'e ateş püskürdü. Hoşcan, "Erkan, yetkisiz menajerinin yönlendirmesiyle, ayrılmayı çok önceden planlamış. İnsanlar ekmek yediği kapıya ihanet etmemeli" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Erkan Zengin transferi ve oyuncunun açıklamalarıyla ilgili olarak TRT'de yayınlanan Stadyum programına zehir zemberek açıklamalar yaptı.

"Ekmek yediğin kapıya ihanet edemezsin" diyen Hoşcan'ın sözleri şöyle;

"ŞAİBELİ BİR İSİM YÖNLENDİRİYOR"
"Her insan kendi mantığına göre doğrudur. Erkan Türk futboluna, Eskişehirspor'a hizmet vermiş bir oyuncu. Bu yorumlar kendi yorumları değil. Menajer adı altında çıkan, yetkili olmayan ve şaibeli bir ismin yönlendirmesi. Bu maalesef Türk futbolunun sorunu."

"EVİNİ, ARABANI 1 DAKİKADA SATAMAZSIN"
"Ev satmak, araba satmak 1 dakikada olan olaylar değil. Bu oyuncu demek ki daha önceden bu kararı vermiş. Bu konulara müdahil olmak istemiyorum ama madem sen Eskişehirspor'dan ayrılmak için ev, araba satıyorsun. Bu benim sözleşmeli oyuncum. Oyuncumla alakalı yorum yapmak istemiyorum. Her transfer döneminde bu olaylar oluyor. Sadece Eskişehirspor'un değil, diğer kulüplerin de sorunu maalesef."

"TÜM PLANLARINI ÖNCEDEN YAPMIŞ"
"Oyuncularımız, emeklerinin karşılığını çok iyi alıyor. Futbolcuların alacakları ile ilgili de TFF, FIFA kuralları var. Garanti kapsamında alacaklar. Oyuncu, alacaklarıyla ilgili olarak kulübünü ilk devre sırasında TFF'ye şikayet ediyorsa, tüm planlarını 4 Ocak'a göre ayarlıyorsa, 5 Ocak'ta transferin başlayacağına göre hareket ediyorsa, burada art niyetin kimde olduğunu spor kamuoyuna bırakıyorum. Herkes haddini, karşılığını bilecek."

"AYRILMAK İSTİYORSAN ÖNÜNÜ KESMEYELİM DEDİK"
"Erkan kulüpten ayrılmak istedi, doğrudur. Kendisine izin verildiği de doğrudur, ancak hangi tarihe kadar olduğunu bilemiyorum. Bu izin transfer izni değildir. Bir oyuncu, yıldız olduğu bir kulübe karşılık hareketlerine dikkat etmek zorunda. Kendisi kulüpten ayrılmak istediğini söylemiştir. Biz de yönetim olarak, bu konuya karşılık "Ayrılmak istiyorsan önünü almayalım. Helalleşip ayrılalım" dedik. İnsanlar bu helalleşme mevzusunu çok farklı algılıyorlar. "

Mesut Hoşcandan Erkan Zengine büyük öfke: Hain ERKAN ZENGİN BOMBALADI

"TFF'DEN MÜRACAATINI GERİ ÇEKMEMİŞTİR"
"Oyuncu bizden kafası karışık olduğu için izin istiyor, biz de izin veriyorsak bu izin transfer konuşma izni değildir, bu bir... İkincisi, bu görüşmelerle, bu bahsedilen olaylar bir tekliftir (Erkan'ın '800 bin Euro'luk alacağımdan vazgeçip, 500 bin Euro da üste para vereyim' önerisi). Bu karşıdan verilen bir tekliftir. Bunu kabul edip etmemek bizim tasarrufumuzdadır. Ayrıca, burada oyuncu bunu söyledikten sonra TFF'den arkadaşlarımız demişlerdir ki; "TFF'den 30 günlük müracaatını geri çek". Bu geri çekilmemiştir. Arkadaşlarımız ona basit bir çözüm buldu. Gel burada bir protokol yapalım demiştir, imza atmamıştır."

"EKMEK YEDİĞİN KAPIYA İHANET EDEMEZSİN"
"Dün itibariyle arkadaşlarımız oyuncuya ulaşamamıştır. Bana bu konu belirtildi. Eskişehirspor'daki bu yıldız oyuncumuzu ateşe atmak istemiyorum ama herkesin haddini bilmesi lazım. Sen ekmek yediğin kapıya ihanet edemezsin. Haddini de bilmek zorundasın. Akşamın bir saatine kadar yönetici arkadaşlarımızı oyaladı. Parası 16.15'te ödenmiştir."

"ERKAN'IN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR"
Erkan kardeşimi ben eleştirmiyorum. Erkan'ın kafasını karıştıran yetkisiz adamlar, kulüpler arasında simsarlık yaparak ortalığı bulandıran insanlardır. Bu açıklamalar Erkan tarafından yapıldıysa esefle kınıyorum. Bu açıklamalarını da asla tasvip etmiyorum. Bu oyuncular, dünya standartlarının çok üstünde para kazanıyorlarsa söylediklerine dikkat etmek zorundalar."

"MAHMUT USLU BENİ ARADI, GÖRÜŞTÜK"
"Trabzonspor'dan resmi ve ciddi bir teklif var. Mahmut Uslu Bey de beni aradı ve birisi bize ulaştı, böyle şeyler dedi. Ben Mahmut Bey'e gerekli açıklamayı yaptık. Bu teklifiniz varsa değerlendiririz diye konuştuk. Menajer bozuntusu adamlarla bu iş olmaz. Bunu da herkes bilsin."

ERKAN ZENGİN NE DEMİŞTİ?
"Başkan, 800 bin Euro alacağımdan vazgeçersem ve 500 bin Euro bonservis ücreti getirirsem serbest kalacağımı söyledi. Hatta 12 Ocak’a kadar izinli olduğuma dair imzalı kağıt verdiler. Başkanla helalleştik, yönetime veda ettim. Ertuğrul Hoca ve takım arkadaşlarımla vedalaştım. Eskişehir’de oturduğum evi sattım. İstanbul’a gelip Fenerbahçe ile 2.5 yıl için anlaştım. Eşyalarımı topladım, İstanbul’a getirdim. Her şey başkanın dediği gibi olurken, birden karar değiştirdiler ve alacaklarımı bankaya yatırdıklarını söyleyip, transfere izin vermediler."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler