Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mesut hayranı çıktı

Brezilyalı yıldız, “Mesut Özil’in yer aldığı Almanya takımını çok beğeniyorum. O harika bir yetenek ve onun büyük bir hayranı oldum” diye konuştu.

Çağrı DEVELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

Son iki yıldır adını hergün duyuyoruz. Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo’dan sonra yaptıkları en çok merak edilen futbolcu haline gelen Neymar, FIFA.com’un sorularını yanıtladı. Brezilyalı genç yıldız, verdiği samimi cevaplarla dikkat çekerken, dünya üzerinde en beğendiği üç futbolcudan birinin Mesut Özil olduğunu söyledi.

Barcelona ve Real Madrid’i peşinden koşturan ancak “Henüz Avrupa için erken” diyerek kulübü Santos’la sözleşme yenileyen Neymar, Mesut Özil’e hayran olduğunu belirtti.

En iyi üçlü

EURO 2012’nin en iyi üç oyuncusunun Iniesta, Ronaldo ve Mesut olduğunu kaydeden Neymar, “Iniesta’yı çok beğeniyorum. Sansasyonel bir oyuncu. Cristiano Ronaldo da harika bir futbolcu. Kendisini tartışmaya gerek yok” derken Mesut için, “Onun yer aldığı Almanya takımını çok beğeniyorum. O harika bir yetenek ve her zaman onun büyük bir hayranı oldum” diye konuştu.

Mesut’un piyasa değeri:76 milyon Euro
Avrupa Şampiyonası genelinde çok da etkili bir performans sergileyemeyen Mesut yine de kendine hayran bıraktırmayı başarıyor. Türk asıllı yıldızın Alman forması altında 5 golü bulunuyor.

A. Iniesta’nın piyasa değeri: 65 milyon Euro
İspanyol yıldız, taraflı tarafsız herkesin bayıldığı bir isim. Iniesta, İspanya’nın zaferinde büyük pay sahibi.

C. Ronaldo’nun  piyasa değeri:90 milyon Euro
Ronaldo, EURO 2012’de elinden geleni yaptı ancak, takımı penaltılarda İspanya’ya mağlup oldu.

Tek eksik Brezilya ve Arjantin’di!

Euro 2012 için de konuşan Neymar, “Teknik standartları çok yüksek bir turnuva izledik. Tek eksik Brezilya ve Arjantin gibiydi. İspanya kesinlikle en iyi takımdı. Avrupa’yla Brezilya arasında ciddi anlamda oyun farkları var. Fakat çok çalışıp Avrupa’ya adapte olabilirsiniz” dedi.