Gündem Haberleri

  Mesut dürüst bir çocuktur

  Hürriyet Haber
  03.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Mesut Yılmaz'ın annesi Güzide Yılmaz, politikacı annesi olmanın çok zor, ama zevkli olduğunu belirtirken, ‘‘Mesut'un en övündüğüm yanı dürüstlüğüdür’’ dedi. Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla önceki akşam İstanbul'dan Cidde'ye giden Yılmaz, uçakta Hürriyet'in sorularını yanıtladı. Umre'ye üç kez, Hac'a ise ilk defa gittiğini belirten Yılmaz, Hürriyet'e şunları söyledi:

  KÖTÜ YAZILINCA ÜZÜLÜYORUM

  Çok hassasım. Politikacı annesi olmak zevkli, ama zor zevkli; çünkü çocuğum memleket hizmeti yapıyor. Çünkü, hergün gazetelerde ne yazıldığına bakıyorum. Hep iyi şeyler yazılmıyor. Üzülüyorum. Turgut da kızıyor. Gazetelerden Hürriyet'in hastasıyım, hep onu okuyorum.

  DÜRÜSTLÜĞÜYLE ÖVÜNÜYORUM

  Siyasette insan hata yapabilir. Başka türlü hatalar yapmasın. Memlekete zarar vermesi beni üzer. Ancak çok şükür bugüne kadar böyle birşey olmadı. En övündüğüm yanı ise dürüstlüğü.

  DÖRT DÖRTLÜKLER

  İki oğul bir kız annesiyim, ama üç oğlum üç kızım var. Bunu, gazetede böyle çıksın istediğim için söylemiyorum. Hakikaten böyle. Hepsi dört dörtlük. İki gelinim birbirinden iyi. Damadım, oğlum zaten.

  TURGUT, HERŞEYİMLE ALAKALI

  Mesut işleri olur verdiği kadar arayabilir. Turgut, İstanbul'da yaşadığı için herşeyimle o alakalı. Pazar günü yemek yedik. Mesut evden çıkarken aradı.

  POLİTİKAYA AKLIM ERMİYOR

  Siyasetle ilgili sorulara cevap vermek istemeyen anne Yılmaz, ‘‘Erbakan da Hacca gidiyor’’ hatırlatması üzerine, ‘‘Buyursun gelsin’’ derken, ‘‘Nermin Erbakan ile hiç karşılaştınız mı?’’ sorusuna, ‘‘Hayır, ama Erdoğan Bey'in (Recep Tayyip Erdoğan) eşini çok beğendim’’ yanıtını verdi. Yılmaz, ‘‘Size göre Türkiye'nin en önemli meseli ne?’’ sorusuna ise ‘‘Politikaya aklım ermiyor’’ karşılığını verdi. Güzide Yılmaz'ı birlikte Hacca gittiği arkadaşı Şükran Öktem ile Mekke Havaalanı'na inişinden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Nuri Yılmaz karşıladı ve kalacağı El-Cihat Oteli'ne kadar eşlik etti. Anne Yılmaz'a umre tavafını da kafile başkanı Kayseri Müftüsü Necmettin Dursaç yaptırdı. 5 bin 500 Dolarlık ‘Lüks Hacı’ tarifesiyle E-Jyad Otel'de kalan Güzide Yılmaz, 14 Nisan'da Türkiye'ye dönecek.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı