« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mestan: En düşük bütçeli takım biziz

Bursaspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan, sıkıntı çekseler de oyuncu satmayı düşünmediklerini belirterek, "Tam tersi oyuncu takviyesi yapacağız. Bunun için bütçe imkanları doğrultusunda çalışıyoruz" dedi.

Emre KOŞAK / BURSA DHA
SON GÜNCELLEME

Yeşil beyazlı ekibin Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan bugün Özlüce Tesisleri'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. İlk yarı değerlendirmesi yapan Mestan, Bursaspor'un devre arasındaki transfer politikasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Tüm kentin desteğine ihtiyaçları olduğunu söyleyen Mesut Mestan, "6 tane futbolcu aldık. Maliyetleri 4.5 milyon TL civarında. Geçen yılki başarının üstüne çıkabilmek için bu yıl neleri yapabilirizi konuştuk. İlk yarı sonunda hedeflediğimiz yerdeyiz. 35 puan bekliyorduk. Geçen yılın üzerine çıkmak istediğimizi belirtmiştik. Yaptığımız transferlerde çok şükür ki hata olmadı. Bizim amacımız geniş kadro kurmaktı. Futbolcuların zaman zaman performansları düşebiliyor. Bu nedenle geniş tutalım dedik. Bütçemizin imkanları doğrultusunda çalışıyoruz" dedi.

EN DÜŞÜK BÜTÇELİ TAKIM BİZİZ

Üst sıraları zorlayan takımlara baktıklarında en az bütçeye kendilerinin sahip olduğunu açıklayan Mestan, "Her şeyin para olmadığını gösterdik. Biz ekip olarak, futbolcularımız, herkes özverili çalışıyor. Bu küçük bir başarı değil. Kurulduğumuz yıldan bu yana özlenen yerdeyiz. Rekor puan ile ligi tamamladık. En çok gol atan takımların arasındayız. Çok az performans düşüklüğü yaşadık. Genel açıdan baktığımızda iyi bir futbol sergiledik. Ben Kayseri maçında da bu futbolcularımızın bunu telafi edeceğini söylemiştim ve Beşiktaş maçını kazandık" diye konuştu.

HERKES TRANSFERİ MERAK EDİYOR

Transfer sezonunun geldiğini ve herkesin trnasferde kimlerin alınacağını merak ettiğini belirten Mesut Mestan, daha sonra şunları söyledi:

"Onuncu ayın sonu itibariyle İglesisas ile ön protokol imzalamıştık. Pazartesi günü Bursa'da olacak. Türk futbolunu bildiği için tercih ettik. İnşallah daha önceki transferlerimiz gibi o da katkı sağlayacaktır. Maaelesef Shin ve Tadeu ile sıkıntılar yaşadık. Onların yerine 2-3 tane takviye yapmayı hedefliyoruz. Devre arasında kaliteli oyuncuları bulabilmek zordur. İnce eliyor, sık dokuyoruz. İskeleti bozmamamız gerekiyor. Bu futbolcular ile bu noktalara geldik. Onlarla daha üst sıralara çıkacağımıza inanıyorum. Transferi herkes ister. Çok üst düzey bireysel yetenekli oyuncularımız yok. Ama biz takım oyunu oynuyoruz. Bana göre oyuncularımızın hepsi yıldız."

SIKINTI ÇEKSEK DE OYUNCU SATMAYIZ

Bir gazetecinin, "Maddi sıkıntıları aşmak için Sercan ve Volkan'ı satmayı düşünüyor musunuz?" sorusunu yanıtlayan Mestan, şöyle devam etti:

"Futbolcu nasıl satılır? Sizin önünüze iyi para getirirlerse hayır diyemezseniz. Basında yazdığı gibi küçük rakamlara biz hiçbir oyuncumuzu satmayız. Önemli olan iyi giden kadroyu bozmamak. Sattığınız oyunculardan daha iyisini alabiliyorsanız o zaman oyuncu satılır. Bizim yıldız oyuncularımızı satmak gibi niyetimiz yok. Sezon başında da böyle düşündük şimdi de böyle düşünüyoruz. Para sıkıntısı çekmemize rağmen düşüncemizde değişiklik olmadı. Biz; ödenebilir bir borç olsun ve aynı zamanda zirveye oynayan bir Bursaspor istiyoruz. Yıldız oyuncularınızı rakiplerinize satarak zirve mücadelesi yapamazsınız. Borcumuz uzun zamandır var. Ama hala bütçeyi döndürebiliyoruz."

BREZİLYALI OYUNCULARDAN VERİM ALAMADIK

Transferde bu yıl Brezilya yerine Avrupalı oyuncularla ilgilendiklerini belirten Mesut Mestan, "Yurt içi ve yurt dışından izlediğimiz oyuncular var. Breilyalı oyunculardan verim alamadık. Avrupalı futbolcular Türk futboluna daha yatkın. Gelecek vadeden oyuncuları takıma kazandırmaya çalışıyoruz" dedi. Koreli futbolcu Shin ile ilgili soruları da yanıtlayan Mestan, "Konunun birebir içinde olan benim. Şu an kulüpten 1 kuruş alacağı yok. İki gün kendisiyle toplantı yaptım. Niye gitmek istediğini söylemedi. Bunlar, kişilik veya sporcu ahlakına uymayan davranışlar. İnsanlığa uymayan bir hareket. Sezon başında bu hareketi yapsaydı biz de gerekeni yapardık. Shin hakkında çıkan haberler gerçeği yansıtmıyor" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz