Ege Haberleri

EGE

  Messi'yi bile almam

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  12.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de medyanın bir bölümü dahil olmak üzere büyük bir ön yargıyla karşılandım. Ama futbolcularıma inanmanın karşılığını alıyorum.

  Altay’a imza attığım gün profesyonelliği rafa kaldırdım. İzmir’in Süper Lig hasretine son veren teknik adam olmak paradan daha önemli.

  Altay’a imza attığım gün profesyonelliği rafa kaldırdım. İzmir’in Süper Lig hasretine son veren teknik adam olmak paradan daha önemli.

  ALTAY, Bank Asya 1. Lig’de sezon başında koyduğu Süper Lig hedefine emin adımlarla yürürken, Teknik Direktör Fuat Yaman DHA’’ya gündeme ilişkin ilginç açıklamalar yaptı. Göreve geldiğinde İzmir’de medyanın bir bölümü dahil olmak üzere ön yargıyla karşılandığını belirten Yaman, “Gitmemi isteyenler bile oldu ama elimdeki futbolcu grubuna inanmanın karşılığını alıyorum. Bu süreçte ön yargıları kırdığımı da düşünüyorum” dedi.

  4 AYDIR TAM MAAŞ YOK

  Başkan Niyazi Konuşmaz’ın, “Hocamıza 4 aydır tam maaş ödeyemedik. Ancak gıkını çıkarmadan işini yapıyor” sözlerini değerlendiren Fuat Yaman, bu konuda şunları söyledi: “Altay’a imza attığım gün profesyonelliği rafa kaldırdım. Benim için profesyonellik, takım Süper Lig’e çıkınca başlayacak. O zaman primimi alacağım ve İzmir’in Süper Lig hasretine son veren teknik adam olmanın hazzını yaşayacağım. Bu benim için paradan daha önemli.”

  HER KULÜPTE SORUN VAR

  Parasal sorunların sahaya yansımamasında, son derece düzgün karakterli bir futbolcu grubuna sahip olmalarının önemli rol oynadığını dile getiren Yaman, “Bugün Türkiye’de hemen her kulüp aynı sancıyı yaşıyor. Biz bırakın taksitleri, primleri dahi zor ödüyoruz. Düşünün; 13 Eylül’de 4-1 kazandığımız KSK derbisinin primini 19 Kasım’da alacağız. Burada Başkan Konuşmaz’ın verdiği güven duygusunun da etkisi var” şeklinde konuştu.

  TAKVİYE ŞARTLI OLUR

  Bank Asya 1. Lig’de şampiyonluğa oynayan takımların her yıl devre arasında kadrolarını zenginleştirmek, işlerini sağlama almak için transfer yaptığını sözlerine ekleyen Yaman, bu konuda şu mesajı verdi: “Teknik açıdan bakarsak elbette transfer yapılabilir. Ancak bu kadar özveri ile mücadele eden futbolcuların parasal sorunları çözülmeden, Messi’yi getirseler almam. Yine bu çocuklarla yola devam ederim.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı