Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Messi'nin faturası 600 milyon euro

FC Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Messi’yi transfer etmek isteyen kulüp 600 milyon Euro’yu gözden çıkarmak zorunda kalacak.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Son günlerde adı Chelsea ile anılan ancak Manchester City ve Paris Saint-Germain’in de gündeminde bulunan Lionel Messi’nin değeri adeta dudak uçuklatıyor. Sözleşmesinde 250 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunan Arjantinli yıldız için ödenecek tutar bununla da bitmiyor. Katalan ekibinden yıllık 20 milyon Euro kazanan Messi, olası bir transferi halinde ise bu rakamın 2 katını istiyor. Ortalama 5 yıllık bir sözleşmeye imza atması beklenen Messi için bu sürede harcanacak tutar ise 200 milyon Euro gibi dev bir ücret anlamına geliyor. Dünya tarihinin en iyi futbolcuları arasına şimdiden giren Messi için ödenecek vergi tutarı ise yaklaşık 150 milyon Euro. Tüm bu rakamlar bir araya geldiğinde ise Messi’yi elde etmek isteyen kulübün kasasında 600 milyon Euro bulunması gerekiyor.

Bu tutarı şu anda ödeyebilecek takımlar arasında Manchester City ve Paris Saint-Germain gösterilirken, Chelsea’nin ise böyle bir yükün altına giremeyeceği konuşuluyor.

Messinin faturası 600 milyon euro CHELSEA MESSİ İÇİN KESENİN AĞZINI AÇTI


Bunları da Beğenebilirsiniz