« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Messi’nin okulu İstanbul’da

10 yılda spora 135.4 milyon dolar yatırım yapan Avea, 10. yılında FC Escola okullarını Türkiye’ye kazandırdı. Proje kapsamında şirket, Türkiye’de yabancı spor kulübü işbirliğiyle kurulan ilk futbol okulu ‘FCBEscola İstanbul Avea’yı hayata geçirdi.

Ceyhun KUBURLU
SON GÜNCELLEME

DÜNYANIN en iyi futbolcularından Messi’nin de mezun olduğu FCBEscola ekolü İstanbul’a taşındı. Avea öncülüğünde biri Maltepe, diğeri Maslak’ta olmak üzere iki Barcelona okulu Türkiye’de hizmet verecek. FCBEscola İstanbul Avea’da 600’den fazla öğrenci eğitim görecek ve 180’ine burs sağlanacak. Avea CEO’su Erkan Akdemir, “Hedefimiz, FCBEscola İstanbul Avea’yı Türk futboluna hizmet eden önemli bir marka haline getirmek” dedi.

GİZLİ YETENEK KEŞFİ

FC Barcelona Başkan Yardımcısı Javier Faus ise “FCBEscola İstanbul Avea sayesinde daha fazla gizli yeteneği keşfe çıkıyoruz ve işbirliğimizi daha güçlü bir platforma taşıyoruz. Türkiye ile beraber dünyadaki 13. okulumuzu açmış oluyoruz. Birçok ülkeden talep geliyor. Son 5 yıldır en çok talep edilen yol Escola. Herkes, yeni bir Messi, Xavi, İniesta ve Puyol çıkabileceğini düşünüyor. Bu kadar kolay veya hızlı değil. Bu nesli elde etmek mucize oldu” dedi

3 aylık eğitim 1500 TL

6-8/8-10/10-12 ve 12-14 yaş gruplarındaki yetenekli öğrenciler FCBEscola Istanbul Avea’da, hafta içi 2 gün 1,5 saatlik eğitim alacak. 3 aylık 3 dönemin her bir döneminin bedeli 1500 TL olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz