Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Messi için akıl almaz rakam!

FC Barcelona'dan ayrılması gündeme gelen Lionel Messi'yi transfer edecek kulüp, 5 yıl için tam 600 milyon Euro'yu gözden çıkarmak zorunda. Zira Arjantinli süper yıdız için ödenecek vergi bile 150 milyon Euro tutuyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

FC Barcelona’nın dünyaca ünlü yıldızı Messi’yi transfer etmek isteyen kulüp tam 600 milyon Euro’yu gözden çıkarmak zorunda kalacak.

Son günlerde adı Chelsea ile anılan ancak Manchester City ve Paris Saint Germain’in de gündeminde bulunan Lionel Messi’nin maliyeti tam anlamıyla dudak uçuklatıyor.

Messi için akıl almaz rakam BARCELONA '5-0 YETER' DEDİ

Sözleşmesinde 250 milyon Euro’luk serbest kalma maddesi bulunan Arjantinli yıldız için ödenecek tutar bununla da bitmiyor. Katalan ekibinden yıllık 20 milyon Euro kazanan Messi, olası bir transferi halinde ise bu rakamın 2 katını istiyor.

Ortalama 5 yıllık bir sözleşmeye imza atması beklenen Messi için bu sürede harcanacak tutar ise 200 milyon Euro gibi dev bir ücret anlamına geliyor.

Dünya tarihinin en iyi futbolcuları arasına şimdiden giren Messi için ödenecek vergi tutarı ise yaklaşık 150 milyon Euro. Tüm bu rakamlar bir araya geldiğinde ise Messi’yi elde etmek isteyen kulübün kasasında 600 milyon Euro bulunması gerekiyor.

Messi için akıl almaz rakam BARCELONA'DAN ŞOK KARAR!Bu tutarı şu anda ödeyebilecek takımlar arasında Manchester City ve Paris Saint-Germain gösterilirken, Chelsea’nin ise böyle bir yükün altına giremeyeceği konuşuluyor.

İŞTE MESSI'NİN MALİYETİ
Bonservisi 250 milyon Euro
5 yıllık ücreti 200 milyon Euro
Vergi 150 milyon Euro
TOPLAM: 600 milyon Euro


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler