İSTANBUL HABERLERİ

Mesleklerin geleceği Beylikdüzü’nde konuşuldu

DHA
27.04.2017 - 11:10Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) BEYLİKDÜZÜ Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BEYGEM), üniversiteye hazırlanan gençler için eğitim sektörünün önemli isimleri öğrencilerle buluştu. Seminerde tercih edilen okulun ve bölümün titizlikle karar verilmesi gerektiği üzerinde durulurken, geleceğin trend meslekleri de ortaya kondu.

Mesleklerin Geleceği Semineri Programı'na toplam 500 öğrenci ve 14 üniversite katıldı. Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi’nin üniversitelerle işbirliği içinde hazırladığı seminer programının açılış konuşmasını Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu yaptı. Ardından CNN Türk Başarıya Doğru Programı Yapımcısı, Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı Sait Gürsoy bir sunum gerçekleştirdi.

“DONANIM İÇİN YÜKSEK LİSANS VE ÇİFT ANA DAL ŞART”

Meslek ve okul seçerken ortamın sunduğu imkanların iyi analiz edilmesi gerektiğini belirten Sabah Gazetesi Eğitim Yazarı Sait Gürsoy, "Geleceğinizle ilgili karar verirken başarı sıran nereye yeterse oraya girersin yanlıştır. Geleceğiniz başarı sıralamasına bırakılamaz. Donanımlı bir hale gelmeniz için yüksek lisans ve çift ana dal yapmanız çok önemli. Tercih yapacağınız okulların çift ana dal sunma imkanı var mı mutlaka sormalısınız.” dedi.

 Özellikle iş görüşmelerinde öz geçmiş, beden dili ve sosyal medyanın nasıl kullanıldığının büyük önemi olduğunu ifade eden Gürsoy, “İstediğiniz okulun girişimcilik dersini olup olmadığını sorun. Hangi şirketlerde hangi staj fırsatlarını sunuyorlar öğrenin.” dedi.

“HAYATTA KALABİLECEK BÖLÜM VE MESLEKLERİ SEÇEBİLMENİZ MÜHİM”

Mesleklerin Geleceği Semineri’nin ikinci oturumu BEYGEM Koordinatörü Göksel Gökçe tarafından gerçekleşti. Bu oturumda Öğretmen 2.0 Kitabının Yazarı Burcu Aybat ve Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Serkan Özel konuşmacı olarak yer aldı. Aybat, iş dünyasında sorumluluk ve risk alan girişimci bireylere ihtiyaç duyulduğunu aktardı. Doç Dr. Özel ise becerilerin geliştirilmesinin, disiplinler arası yaklaşımın ve değişime açık olmanın önemi üzerinde durdu. Özel, ayrıca “Hayatta kalabilecek bölüm ve meslekleri seçebilmeniz mühim.” dedi.

Gün boyunca devam eden seminerde katılımcı olan üniversite yetkilileri popüler olan bölümleri anlattı. Bunlar arasında Yönetim Bilişim Sistemleri, Yeni Medya ve İletişim, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Bilgi ve Belge Yönetimi ile Yazılım Mühendisliği bölümleri olduğu aktarıldı.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Mesleklerin geleceği Beylikdüzü’nde konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleklerin geleceği Beylikdüzü’nde konuşuldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı