BURSA HABERLERİ

Mesleki Yeterlilik Sınavını Başarıyla Tamamlayan Ücret Ödemiyor

IHA
26.09.2015 - 11:01Son Güncelleme :

MESLEKİ YETERLİLİK SINAVININ BAŞARIYLA TAMAMLANMASI

IHA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın 25 Mayıs 2015 tarihinden itibaren 40 meslekte zorunlu hale getirdiği mesleki yeterlilik belgesinde işletmelerle birlikte çalışanlara da büyük kolaylık sağlanıyor.
Türkiye’de örnek projelerin merkezi haline gelen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO), Bursa ve Güney Marmara’da firmaların rekabet gücünü ve güvenli çalışma ortamlarını geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), sınav ve belgelendirme hizmetlerini yoğun bir tempoda sürdürüyor. Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yetkilendirilen MESYEB, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde (DOSAB) bulunan merkezinde ’Isıtma ve Doğalgaz İç Tesisat Yapım Personeli’ için sınav düzenledi. Adaylar, teorik ve pratik sınavlarla sağlıklı ve güvenli çalışma koşullarına göre mesleklerinde yeterlilik belgesi almak için ter döktü. BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 25 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanan tebliğe göre Mesleki Yeterlilik Belgesi’nin zorunlu hale getirildiği 40 meslek arasında ’Isıtma ve Doğalgaz İç Tesisat Yapım Personeli’nin de bulunduğunu hatırlattı. Karakök, “Tesisat firmalarında çalışan iç tesisat elemanlarının zorunlu olan mesleki yeterlilik belgeleleri için sınavlarımızı merkezimizde sürdürüyoruz. Yoğunluk her geçen gün artıyor. Çalışanlarımızı vakit kaybetmeden MESYEB’e başvurmaya davet ediyoruz” dedi.
MESYEB’e yapılan başvurularda görevli uzmanların, sınav ve belgelendirme süreçleri ile ilgili her türlü rehberlik desteğini sunduğunu belirten Ramazan Karakök, şunları söyledi:
“Mesleki Yeterlilik Belgesi ile ilgili olarak çalışanlarımıza büyük kolaylık sağlıyoruz. Başvuru sırasında alınan sınav ücretleri kredi kartıyla ödenebiliyor. Sınavda başarılı olan adayların sınav ve belge ücretleri ise İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanıyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Mesleki Yeterlilik Sınavını Başarıyla Tamamlayan Ücret Ödemiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Eylül 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleki Yeterlilik Sınavını Başarıyla Tamamlayan Ücret Ödemiyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:24
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı