İZMİR HABERLERİ

Mesleki yeterlilik bu proje ile belirlenecek

DHA
29.04.2016 - 11:51Son Güncelleme : 29.04.2016 - 11:52

Mesleki yeterlilik bu proje ile belirlenecek

DHA

Ege Orman Vakfı ve Ulusal Zeytin Zeytinyağı Konseyi'nin ortaklığında gerçekleştirilen AB projesi, Olivtech fuarında sektör temsilcileri ile buluştu.
Ege Orman Vakfı'nın AB desteği ile “Gıda Sektöründe Sınav ve Belgelendirme Merkezi" kuracağı projenin detayları fuar süresince sektörün dev organizasyonu Olivtech “Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı"na katılan sektör temsilcileri ile paylaşıldı. Ege Orman Vakfı Genel Müdür Yardımcısı ve projenin koordinatörü Yasemen Bilgili, "Gıda Sektöründe üç meslek standartı belirleyeceğiz. Ege Orman Vakfı bildiğiniz üzere 30 bin ağaçlık zeytin plantasyon sahası ile zeytincilik sektöründe var olmakta ve zeytin sıkım operatörlüğü, fermantasyon operatörlüğü, tadıcı ve sınıflandırıcı mesleğindeki 3 meslek dalının ulusal yeterliliklerini ve meslek standartlarını belirleyerek bunun nihai hedefinde oluşturulacak sınav ve belgelendirme merkezini oluşturmak üzere projemizi yürütüyoruz. Fuarda küçük üreticisinden, işletmecisine kadar akademisyenine ve bu konudaki uzmanlarla buluşup sektörün ihtiyaç analizi anketlerini fuarda gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.
Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı ve Ege Orman Vakfı projesinde sektör çalışma grupları koordinatörü Ümmühan Tibet de "Biz bu fuar nedeniyle de Ege Orman Vakfı ile beraber yürüttüğümüz Avrupa Birliği projesi olan mesleki yeterlilik belirleme projesinin tanıtımını yapıyoruz. Çünkü sektörümüzde görev yapan zeytin sıkım operatörü, zeytinyağı üretim operatörü, sofralık zeytin fermantasyon operatörü, gıda tadıcı ve sınıflandırıcı uzmanı mesleki yeterliliklerini belirlemek üzere yaklaşık 4 aydır çalışıyoruz. Bu sürede önemli aşama kaydettik. Fuarda da sektörün görüşlerini alıyoruz, anket çalışmalarımızı yapıyoruz, tanıtımını yapıyoruz" diye konuştu.
Avrupa Birliği'nden hibe desteği alan projenin bütçesi 227 bin Euro. Proje ile zeytincilik sektöründe çalışan işçiler, Ege Orman Vakfı tarafından yapılacak sınavın ardından belgelendirilecek.
İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Mesleki yeterlilik bu proje ile belirlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mesleki yeterlilik bu proje ile belirlenecek haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:18
  • Guneş
   06:55
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:11
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı